176 ben, Hoving, Huytker, Ilmer, Usen, Jacobs, Jansma, O. J. Jonas, Mr, J. H. Jonas, Jongedijk, Joosten, Kiers, Kikkert, Kleefstra, Kloosterboer, Korver, De Korver, Kruidhof, H. van Leusen, Van Mameren, Meerstadt, Meindersma, Van der Molen, Nieuwenhuizen, Noltée, Mej. Nottelman, Nunnink, Ten Oever, Oosting, Mej. G. Oostingh, Panman, Pentinga, H. J. Pieters, J. H. Pieters, Ploegsma, Poortman, E. Prinsen, Ragut, Rethmeier, Van Riessen, Rietsema, R. Roelofs, J. de Ruiter, J. H. Sanders, Scheffer, Schram, Schut, Schuurman, Smit, Staal, Stakman, Steenbergen, Stoorvogel, Struyck, Tichelaar, Tienstra, Timmer man, Verhage, Vermeulen, Van der Werff, De Wit, Witt, Wolters, Wijpkema en Zijlstra. Van den heer Polée was een telegram ingekomen met hartelijke groeten en beste wenschen. a. De Voorzitter, de heer O. J. Jonas, heet in zijn openingsrede de talrijke aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder den heer Van Hoecke uit België. In deze economische crisis, waarin zooveel tenonder gaat, weet de landmeet kunde zich vrij goed te handhaven, zoowel in de maatschappij als in overheids dienst. Wanneer eenmaal deze wereldcrisis voorbij zal zijn, zal onze maatschappij ongetwijfeld een ander beeld vertoonen en ook de landmeetkunde zal zich in een andere constellatie consolideeren. Enkele wijzigingen hebben zich reeds voltrokken en andere zijn in wording. De agenda van deze vergadering is daarvan een bewijs. Spr. memoreert de overbrenging van de landmetersopleiding van Wageningen naar Delft. Wij zijn er van overtuigd, dat de opleiding aldaar op een deugdelijk peil zal staan en zulke mogelijkheden zal bieden, dat onze geodetische wereld daaromtrent vol vertrouwen kan zijn. Ons past een woord van groote dankbaarheid voor datgene, wat de cursus te Wageningen aan onze wetenschap en ons dienstvak gegeven heeft. De namen Wageningen, Dieperink, Van Riel en Van der Deure zullen bij ons in dankbare herinnering blijven. Door de instelling van een cultuurtechnische adviescommissie, waarin tevens de Centrale Commissie voor Ruilverkaveling is ondergebracht, werd de oude Commissie ontbonden en daarmede het bestaande secretariaat en de verbinding met de Ned. Heide Mij. Spr. memoreert de groote verdiensten van de voor malige Commissie en van de Heide Mij. bij de invoering en uitvoering der Wet en voor de propaganda en spreekt een woord van waardeering voor al dat gene, wat in het bijzonder de heer Van Leusen voor de Ruilverkaveling heeft gedaan. Hij verklaart de vergadering hierna voor geopend. b. en c. De notulen der vorige vergadering en het jaarverslag ingevolge art. 16a Huish. Reglement worden zonder opmerkingen goedgekeurd. d. Verkiezing van een Voorzitter, wegens aftreden van den heer O. J. Jonas (niet herkiesbaar). Candidaat zijn gesteld:

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1935 | | pagina 176