190 danige federatie in de tegenwoordige constellatie op landmeetkundig gebied be hoefte bestaat. Omtrent de doelstelling dezer federatie werden de volgende punten genoemd: bevordering van de hoogere en lagere geodesie; behartiging van de algemeene belangen van haar beoefenaren; bevordering van de eenheid tusschen de be staande vereenigingen. De middelen van de Federatie kunnen zijn: publicaties, jaarlijksch congres, andere vergaderingen, het houden van voordrachten, het organiseeren van ten toonstellingen, vacantiecursussen en excursies, het samenbrengen van de verschil lende bibliotheken in één gebouw of in één catalogus. Tot de federatie kunnen de verschillende vereenigingen op landmeetkundig gebied toetreden. Als officieel orgaan zal de federatie kiezen het Tijdschrift voor K. en L., dat volledig eigendom blijft van K. en L. Het Bestuur kan als volgt worden samengesteld: een algemeen bestuur, bestaande uit 3 leden, gekozen door het congres op voordracht van de vereenigingen en verder uit afgevaardigden van elke ver- eeniging, aangewezen door die vereeniging en tenslotte één lid van de redactie van het Tijdschrift. Het dagelijksch bestuur bestaat uit 3 leden, door het congres te kiezen; elk jaar treedt hiervan één af. De geldmiddelen van de federatie worden verkregen uit bijdragen van de vereenigingen tot een bedrag van 10 van de contributies, welke elke vereeni ging heft. Het congres vergadert éénmaal per jaar, zoo mogelijk in aansluiting met de vergaderingen der verschillende vereenigingen. De vereenigingen kunnen punten ter behandeling door de federatie aan bieden. De federatie kan verschillende zaken ter adviseering doorgeven naar de vereenigingen. De federatie kan acties van de vereenigingen steunen of over nemen. Het lijkt ons mogelijk, op dit schema een doeltreffende organisatie op te bou wen en het Bestuur vraagt thans van de vergadering machtiging om voor K. en L. aan de constitueering daarvan mede te werken. Getracht zal dan worden, in dit najaar de federatie te stichten. Er zal een voorloopig bestuur worden gekozen en een voorloopig reglement worden samen gesteld. In Mei of Juni van het volgend jaar kan dan het eerste congres bijeenkomen om het reglement vast te stellen en een definitief bestuur te kiezen. Daar de vereenigingen in den huidigen vorm blijven bestaan, is er bij even- tueele ontbinding van de federatie niets verloren. De heer Heines vraagt, of de federatie geen persoonlijke leden zal krijgen. Spr. vreest, dat K. en L. een zeker aantal van haar buitengewone leden zal ver liezen. De Voorzitter antwoordt, dat de federatie geen persoonlijke leden zal tellen. Hij gelooft niet, dat wij buitengewone leden zullen verliezen; dit zou misschien wel gebeuren, als men persoonlijk lid van de federatie kon worden.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1935 | | pagina 190