192 l. Rondvraag. De heer Schram geeft het Bestuur in overweging, den datum van de alge- meene vergadering te wijzigen met het oog op de daarvóór te houden afdeelings- vergaderingen. Deze moeten thans juist in de vacantiemaand plaats hebben. De Voorzitter zegt, dat bij de totstandkoming van de Federatie rekening zal moeten worden gehouden met den datum van het congres van die organisatie. Het is wenschelijk, de algemeene vergadering van K. en L. daaraan te doen aansluiten. De heer De Korver herinnert aan de woprden van lof, welke gisteren door den heer Hof aan den voorzitter zijn toegezwaaid. Spr. wil daaraan bij het einde dezer vergadering iets toevoegen. In een voor ons dienstvak en voor onze vereeniging belangrijken tijd is de heer Jonas, voorzitter van K. en L. geweest. De wijze, waarop hij zijn taak heeft vervuld, heeft voortdurend onze groote bewondering gehad. Uit naam van de geheele vereeniging dankt Spr. den scheidenden Voorzitter voor al datgene, wat hij voor K. en L. heeft gedaan. De heer Jongedijk sluit zich als lid van het Bestuur bij deze woorden aan. Spr. heeft nu 4J^ jaar in het Bestuur met den heer Jonas samengewerkt op buitengewoon prettige wijze. Als penningmeester heeft de heer Jonas destijds met vooruitzienden blik het initiatief genomen tot de stichting van ons Jubileumfonds. Als voorzitter heeft hij de jubileumviering het vorig jaar op uitstekende wijze geleid. Het welslagen daarvan is dan ook voor een belangrijk deel aan hem te danken. Spr. huldigt den aftredenden Voorzitter als de stuwende kracht in het Bestuur en dankt hem, ook uit naam van zijn medebestuurslid, voor de aangename samen werking. De Voorzitter is zeer gevoelig voor de gesproken woorden en voor het daar op gevolgde applaus. Spr. is zich niet bewust, zooveel bijzondere dingen te heb ben gepresteerd, maar meent, zijn plicht te hebben gedaan als lid van het be stuur. Hij dankt allen voor de wijze waarop men hem heeft gesteund en sluit hierna de vergadering. Almelo, Sept. 1935. De Secretaris, J. F. JONGEDIJK. NASCHRIFT. Op den eersten vergaderdag werd aan de bezoekers door de afdeeling Zutphen een Geldersche koffiemaaltijd aangeboden. Een groot aantal leden nam na afloop van de vergadering op dien dag deel aan den autotocht naar Loenen op de Veluwe en aan het gemeenschappelijke diner in Hötel Zilven. De autorit (heen en terug) werd eveneens aangeboden door de afdeeling Zutphen. Uit verschillende toespraken aan het diner bleek duidelijk, dat de leden groote waardeering hadden voor datgene, wat hen door de afdeeling Zutphen geboden was. Het bestuur van die afdeeling en in het bijzonder de leden, te Zutphen woonachtig, die als commissie van ontvangst een en ander hadden voorbereid, kregen vele woorden van dank te hooren. J.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1935 | | pagina 192