228 IN MEMORIAM. CARL LUDWIG HENDRIK HORSTMANN, overleden 5 November 1935. Van de mij geboden gelegenheid, in ons tijdschrift een enkel woord ter nage dachtenis aan mijn ambtgenoot en vriend Carl Horstmann te wijden, maak ik gaarne gebruik. Horstmann werd op 18 Augus tus 1884 te Overschie geboren. In 1901 deed hij eindexamen H.B.S. te Breda. Een jaar later behaalde hij het diploma voor onderwijzer. Deze door hem gekozen richting heeft hij evenwel vrij spoedig vaarwel gezegd, want van bevriende zijde werd zijn aandacht gevestigd op de betrekking van landmeter van het Kadaster, welke een betere toekomst bood dan die van onderwijzer. Hij nam dus deel aan het eerstvolgende examen voor adspirant-landmeter, met het gevolg, dat hij op 1 November 1903 tot die functie werd benoemd met als standplaats Breda. Vrij spoedig werd hij overgeplaatst naar de hermeting Tilburg (1 Maart 1904), vervolgens naar 's-Hertogenbosch (1 Januari a&aksS. 1905), daarna naar 's-Gravenhage (1 September 1905) met tot slot Dor drecht (1 Augustus 1906). Bij zijn benoeming tot landmeter van het Kadaster (1 Augustus 1907) werd hem medegedeeld, dat hij tijdelijk te Dordrecht werd werkzaam gesteld. Deze „tijdelijke'' standplaats is zoo ongemerkt een „blijvende" voor hem geworden, want ruim 28 jaar de laatste 8 maanden van wege zijn ziekte niet medege- rekend heeft hij onafgebroken hier gewerkt. Door de hooge opvatting van zijn taak, bezield met grooten ijver, terdege net en nauwkeurig werkende, heeft hij het Kadaster een grooten en blijvenden dienst bewezen. De laatste jaren zijns levens was hij Voorzitter van de afdeeling Breda van de Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde. Met hem is een ambtenaar heengegaan, die hoewel niet op den voorgrond tredende zich voordeed als een eenvoudige, kalme, maar tevens scherpzinnige persoonlijkheid. Persoonlijk heb ik ruim 26 jaar, en in de beste harmonie, met hem samenge werkt. Ik ben er van overtuigd, dat alle collega's, die ooit met hem in aanraking

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1935 | | pagina 228