230 Topografische Dienst in Ned.-Indië. Bestemd voor den dienst in Ned.- IndiëJ. H. Tepper, tijd. hoofd van de afd. steen- en offsetdrukkerij bij het re productiebedrijf van den Top. Dienst, Groningen, Winschoterdiep 163 a. Grondbelasting. Verplaatst de controleur C. M. L. de Haan, hoofd van de controle te Maastricht, naar Breda en aangewezen als hoofd van de controle al daar. Benoemd tot ontvanger der dir. bel. en acc. te Culemborg de controleur A. J. Overbeek te Tiel; te Hoogezand, de controleur Stout te Maastricht; te Echt, de adjunct-controleur ter inspectie der dir. bel. te Groningen le afd. C. Bonwhuisen. Landmeterscursus (voormalige), verbonden aan de Landbouwhoogeschool te Wageningen. Bij beschikking van den Minister van Landbouw en Visscherij is te rekenen van 1 September 1935 opgeheven het College van Bestuur van den Landmeterscursus en is aan prof. dr. M. van liven, prof. ir. M. F. Visser, J. M. Tienstra en C. Kluvers, allen te Wageningen, eervol ontslag verleend als leden van dit college van bestuur. Bij Koninklijk besluit van 14 October 1935 N°. 41 is, te rekenen van 1 September 1935, wegens verandering in de inrichting van het dienstvak, eervol ontslag verleend aan mr. A. van der Deure en M. Tienstra als lector en aan Rookmaker als landmeter aan den Landmeterscursus te Wageningen; eervol ontheven van het geven van onderwijs aan dien cursus C. Kluvers, landmeter aldaar. Technische Hoogeschool te Delft. Uit het Jaarboek 1935 van de T. H. vernemen wij, dat prof. ir. W. Schermerhorn op 26 en Tl Februari 1935, als uitwisselingshoogleeraar aangewezen door de Commissie voor intellectueele sa menwerking tusschen Nederland en België, twee voordrachten hield over foto- grammetrie aan de Universiteit te Gent en in den cursus 1934—'35 prof. dr. ir. F. A. Vening Meinesz verving als buitengewoon hoogleeraar bij de Universiteit te Utrecht. Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde. Voor de afdeeling Utrecht heeft prof. M. Tienstra op 18-10-'35 een lezing gehouden over Astronomische plaatsbepaling. Behalve vele leden van de afdeeling, waren ook van de land meetkundige bureau's van het Kadaster te Amsterdam en 's-Hertogenbosch, den Bijhoudingsdienst der Rijksdriehoeksmeting, den Technische Dienst der Domeinen, den Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat en de Luchtvaartafdeeling Soesterberg, talrijke belangstellenden aanwezig. Op 21-10-'35 hield prof. Tien stra dezelfde lezing voor de afdeeling Arnhem, welke, behalve een aantal buiten gewone leden, ook uitgenoodigd had de landmeters van de landmeetkundige bureau's van het Kadaster te Zutphen en Deventer. Vereeniging van Civiel-landmeters. Op 5-8- 35 is het secretariaat over gedragen aan G. F. Witt, Scheepersstraat 8, 's-Gravenhage. Voor de afd. „Bui tengewone leden" hield de heer N. D. Haasbroek, landmeter van het Kadaster te Amsterdam, op 4-6-'35 te Wageningen een causerie over de hermeting van Amsterdam, gevolgd door een excursie te Amsterdam op 7-6-'35. 19 November 1935. F. H.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1935 | | pagina 230