28 „The Standard Method of Measurement in England" door P. F. Gleed (Engeland) en „Définition de la profession du métreur-vérificateur et son origine historique" door de Fédération des Chambres Syndicales Patrona- les de Métreurs-Vérificateurs de France. De werkzaamheden van den Engelschen quantity surveyor be staan in hoofdzaak in het uitrekenen van de kosten van een op te richten gebouw, naar een door een architect gemaakte teekening, en het uitoefenen van toezicht op den bouw als vertrouwensman van den bouwheer. In min of meer afwijkenden vorm komt deze functie ook voor in Frankrijk en in België. Het was de eerste maal dat op een landmeterscongres hier een afzonderlijke commissie aan was gewijd. Bij de besprekingen naar aanleiding van de boven genoemde rapporten werd nadruk gelegd op den ethischen kant van het beroep. Het is noodzakelijk, dat het publiek zich op de integriteit van den quantity surveyor kan verlaten. Bij de opleiding van candidaten moet daarom bijzonder op hun karakter worden gelet en het hoog houden van de moreele beginselen is een eerste taak voor de vereenigingen. In Engeland is het den quantity sur veyor verboden te adverteeren, ook zelfs op indirecte wijze. In Frankrijk en België zijn thans nog verschillende methoden voor het meten en berekenen van bouwkundige constructies in zwang en tevens uiteenloopende tarieven; in die beide landen wordt er naar gestreefd om te komen tot één nationale code. In Enge land gaat men tegenwoordig reeds vrijwel volgens één uniforme methode te werk: „The Standard Method of Measurement". De volgende „wenschen" werden voorgesteld en aangenomen: 1°. dat officieele erkenning zich uitstrekke tot dezen tak van het beroep, beperkt echter tot de leden van gezaghebbende vakver- eenigingen; 2°. dat een hooge norm voor gedragingen in het vak worde ge handhaafd; 3°. dat, waar zulks nog niet het geval is, een gedetailleerd schema voor de vakopleiding worde opgesteld; 4°. dat de betaling van de quantity surveyors geschiede volgens een gepast tarief door dengene die van hun diensten gebruik maakt; 5°. dat ter bescherming van de gemeenschappelijke vakbelangen een internationale groep worde gevormd, die een commissie benoemt om de verschillende kwesties te bestudeeren vóór een internationaal

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1935 | | pagina 28