35 den van bijzonderen dank tot den Directeur-Generaal der Be lastingen ten einde uitdrukking te geven aan gevoelens van alge- meenen aard, zoowel als aan die, welke in het bijzonder gericht waren op de installatie der Commissie door den Directeur-Gene raal. Literatuuroverzicht. 1. Boekbesprekingen. De Geschiedenis van het Koninklijk Nederlandsch Landbouw-Comité. (1884—1934). 143 blz. 21 X 28 cm, gec. Ter gelegenheid van zijn 50-jarig jubileum gaf het K. N. L. C. een gedenk boek uit. We hebben dit gedenkboek, dat blijkens het voorwoord van het Be stuur het resultaat is van het werk van den oud-Voorzitter van het Comité, den heer dr. ir. V. R. Y. C roe sen, met groote belangstelling gelezen. We ervaren, hoe het Comité gegroeid is uit de samenwerking tusschen verschillende organi saties op het gebied van den landbouw en hoe het een halve eeuw lang voor de landbouwbelangen op de bres heeft gestaan. Een respectabele lijst van onder werpen getuigt van de tallooze werkzaamheden van het Comité. Voor de lezers van dit Tijdschrift zij in de eerste plaats herinnerd aan de bemoeiingen inzake ruilverkaveling en opheffing van tienden, waarbij de Commissie „Ontginning" zeer belangrijk werk verrichtte. Gaarne bevelen we het gedenkboek ter lezing aan. G. Karl Menninger. Rechenkniffe. VIII 86 blz. 14X21 cm. 3e druk, 1934. Verlag Karl P o t h s, Bleichstrasse 52, Frankfurt a.M. Geb. RM. 2.50. Dit „leer- en handboek voor het dagelijksche rekenen" is een merkwaardig werkje, dat als leidraad gebruikt behoorde te worden bij de praktische opleiding van al diegenen, tot wier dagelijksch werk rekenen behoort, dus zeker van land meters en hun assistenten. Ook zij, die reeds jarenlang met getallen gewerkt heb ben, zullen in dit boekje menig aardig, practisch trucje vinden, dat hun nieuw is. Opmerkelijk is de enthousiaste, opwekkende wijze, waarop de schrijver zijn rekenknepen en -proeven behandelt, waardoor zelfs een haast onoverkomelijke angst voor cijfers zal ondergaan in de gewaarwording, dat „Rechnen ist eine geistige Freude und eine geistige Erfrischung Eenmaal met de lectuur van dit aantrekkelijke boekje begonnen, hebben wij er niet mee kunnen ophouden voor het einde, waar de schrijver met een rekenspel- letje afscheid van den lezer neemt. F. H. Ir. A. K. W. linger en L. Zwiers Hzn. Moderne verkeerswegen in ontwerp en aanleg 372 blz. 15X23 cm. 227 fig. en uitsl. plaat- Uitg. N.V. v/h. Van Mantgem 6 De Does, Amsterdam, z. j. In linnen band 7.50. Onze landmeetkundige archieven zullen den nazaat eenmaal een duidelijk beeld

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1935 | | pagina 35