80 Overleden op 27-2-35 in den ouderdom van 66 jaar, prof. dr. D. van Gulik, hoogleeraar in de natuurkunde, meteorologie en climatologie. Belast, voor den tijd van drie jaren, te rekenen van 1-3- 35 af, met het geven van onderwijs in de koloniale landhuishoudkunde en het Indisch agrarisch recht, mr. A. Neytzell de Wilde, hoofd der afd. juridische en volkenbondszaken van het Departement van Koloniën en oud-voorzitter van den Volksraad van Ned.-Indië, onder toe kenning van den persoonlijken titel van buitengewoon hoogleeraar. Geslaagd voor het examen na de tweede studieperiode (diploma van landmeter), Ned. richting: D. P. Hannema, B. H. Rienks en C. Roggeveen; Ned.-Ind. richting: L. ]ochem, L. de Vries en P. de With-, voor het eerste gedeelte van bovengenoemd examen, Ned. richting: G. Bierma, W .de Groot en R. J. Rienksvoor het examen na de eerste studieperiode: T. F. de Boer, S. M. Meelker, H. M. Overbeeke (met lof) en G. A. van Wely. Lezingen. Voor de Notarieele Vereeniging te Amsterdam hield mr. J. H. Jonas, hypotheekbewaarder te Zutphen, op 2-2-'35 een lezing over Grenzen van onroerend goed. Zie uitvoerig verslag in de N. R. C. van 4-2- 35, avondblad (op genomen in de bibl. van K. en L.). Voor de Nederlandsche Vereeniging voor Fo- togrammetrie werden de volgende lezingen gehouden: 1. Kapitein A. Kint van den Topografische Dienst in Ned.-Indië op 31-1- 35 te Utrecht over De ontwikke ling van de fotogrammetrie in Ned.-Indië. Deze lezing was georganiseerd door de genoemde Vereeniging in samenwerking met het Kon. Ned. Aardrijkskundig Ge nootschap. Zoowel de lezing zelf als het uitvoerige verslag van de N. R. C. van l-2-'35, avondblad, zijn opgenomen in de bibl. van K. en L. 2. Prof. Dr. Otto von Gruber uit Jena op 12-2- 35 te Delft over Aerotriangulation. 3. C. A. J. von Frijtag Drabbe, hoofd van den opnemingsdienst van den Topografische Dienst, op 7-3-35 te 's-Gravenhage over Herziening van de kaart met hulp van niet ontschrankte luchtfoto's en kadasterkaarten en het gebruik van luchtfoto's bij de vervaardiging van de topografische kaarten. Na de lezing was er gelegenheid, het bedrijf van den Topografische Dienst in verschillende onderdeelen te bezich tigen onder deskundige leiding. Voor de Ver eeniging van Civiel-landmeters hield prof. ir. W. Schermerhorn, hoogleeraar te Delft, op 4-2-'35 te Arnhem een lezing over De landmeter in de maatschappij van vandaag. Zie het verslag in dit tijd schrift, 1935, blz. 71. Voor de Geologische Vereeniging hield prof. ir. W. Scher merhorn, hoogleeraar te Delft, op 21-3-'35 te Amsterdam een lezing over: Het gebruik van luchtfotografie ten behoeve van de ontsluiting van onbekende ge bieden. Zie het verslag in de N. R. C. van 22-3-'35, ochtendblad, opgenomen in de bibl. van K. en L. Hermeting. Aangezien het gebleken is, dat de kadastrale kaarten van de vroegere gemeente Lonneker zeer belangrijke afwijkingen vertoonen met den fei telijken toestand en aansluiting aan de kadastrale bladen van Enschede, als gevolg van gebruikmaking van een andere schaal niet mogelijk is, heeft de Gemeente raad van Enschede een crediet verleend voor kadastrale hermeting, als voor de in 1935 uit te voeren werkzaamheden noodig zal blijken te zijn en besloten daarop de principieele goedkeuring te vragen aan Gedep. Staten. (N. R. C.) 23 Maart 1935. F. H.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1935 | | pagina 80