DIVERSEN. 83 Het is niet aan mij te beoordeelen of, gegeven den tegenwoordi- gen stand van zaken in het Nederlandsche Kadaster, bij niet bestaan van het wetsontwerp en zijn voorgeschiedenis, een oplossing van de vele nog aanwezige moeilijkheden zou worden gezocht in wette lijke maatregelen. Of dat men zou zoeken in de richting, die de Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde thans wil gaan, waarbij op het juiste oogenblik de eenige deskundige op het terrein komt om de bedoeling van partijen in kadastrale gegevens uit te drukken, c. q. te controleeren of dit in de akte juist is gedaan. De volledigste rechtszekerheid is alleen te bereiken als men elke transactie op het terrein ambtshalve laat onderzoeken. Noodzakelijk minimum is: voorloopig dit onderzoek alleen voor cultuurperceelen. Ook deze inzet is de strijd ten volle waard. Zutphen, April 1935. Verslag van het 4de Congres, van 25 November tot 2 December 1934 te Parijs gehouden door de Société Internationale de Photogrammétrie. 1. Organisatie. Reeds in 1913 en in 1926 zijn te Weenen en te Berlijn congressen voor fotogrammetrie gehouden op aansporing van de toen bestaande Oostenrijksche en Duitsche vereenigingen voor Fotogrammetrie. De eigenlijke internationale organisatie is tot stand gekomen in 1930 op het derde internationale congres voor fotogrammetrie, gehouden te Zürich. Tot de Société Internationale kunnen zoowel nationale vereeni gingen voor Fotogrammetrie toetreden als persoonlijke leden uit die landen, waar geen nationale vereeniging bestaat. Thans bestaan in 23 staten nationale vereenigingen, die bij de Société Internationale de Photogrammétrie zijn aangesloten.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1935 | | pagina 83