85 VI. Bibliografie en nomenclatuur. De commissie IV was gesplitst in twee gedeelten: IVa. toepassing op de architectuur, YVb. toepassing in de geneeskunde en voor politiedoeleinden. De arbeid dezer commissies was toevertrouwd aan verschillende landen, die zelf de besturen der commissies hadden samengesteld: 1. Zwitserland: 2. Frankrijk; 3. Duitschland; 4. Oostenrijk: 4a. Span je: 4b. Duitschland: 5. Polen; 6. Hongarije. Aan de eerste 3 congressen is een tentoonstelling verbonden ge weest. Ook op het congres te Parijs was dit het geval en op voor stel van de Fransche delegatie was te Zürich de datum van het congres zoodanig gekozen, dat de tentoonstelling van de Société Internationale de Photogrammétrie gelijk kon worden gehouden met de 14e Salon d'Aéronautique te Parijs. Aangezien deze Salon werd gehouden in het Grand Palais, waren ook congres en tentoon stelling ondergebracht in hetzelfde gebouw. 2. Het Congres. De volgende lijst geeft een inzicht in de verdeeling van het aan tal deelnemers over de verschillende landen. Argentinië 1, België 7, Canada 1, Chili 1, China 2, Dene marken 2, Duitschland 31, Finland 2, Frankrijk 150, Grieken land 1, Groot-Brittannië 4, Hongarije 3, Italië 19, Letland 1, Neder land 11, Noorwegen 5, Oostenrijk 9, Polen 13, Portugal 8, Roeme nië 1, Spanje 11, Tsjecho-Slowakije 8, Turkije 5, U. R. S. S. 3, U. S. A. 4, Zweden 0, Zwitserland 21. Totaal 324. Hierbij is natuurlijk het groote aantal Fransche deelnemers geen maatstaf voor de beoefening van de fotogrammetrie in Frankrijk. Hiertegenover valt een zeer gering bezoek uit Engeland op, het geen in overeenstemming is met de geringe toepassing, welke de fotogrammetrie als zoodanig tot heden in Engeland vond. De Ne- derlandsche delegatie bestond uit de navolgende heeren, allen lid van de Nederlandsche Vereeniging voor Fotogrammetrie: 1. Prof. ir. W. Schermerhor n, officieel vertegenwoordi ger van de Nederlandsche Regeering, voorzitter van de Nederland sche Vereeniging voor Fotogrammetrie. 2. A. Kint, kapitein bij den Topografische Dienst in Neder- landsch-Indië, officieel vertegenwoordiger van het Gouvernement

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1935 | | pagina 85