113 Literatuuroverzicht (Tijdschriften). Dit verzoekschrift was vergezeld van een uitvoerige memorie van toelichting, Hierin waren de gegevens verwerkt, welke door verschillende correspon denten van onze Vereeniging waren verzameld. De tekst van request en toe lichting is opgenomen in H. O. No. 82. Op dit request mocht het Bestuur van den Minister bij schrijven d.d. 15 Mei 1936 no. 109 Hyp. en Kad. vernemen, dat Zijne Excellentie in beginsel niet ge heel afwijzend staat tegenover de in het request ontwikkelde denkbeelden, dat echter alleen al wegens den bij den landmeetkundigen dienst nog steeds bestaan- den achterstand de verwezenlijking dier denkbeelden zonder uitbreiding van personeel uitgesloten is, dat uit dien hoofde onder de huidige tijdsomstandig heden het verzoek niet voor inwilliging vatbaar geacht wordt. In Februari verzocht ons Bestuur aan de Correspondenten van K. en L., de wenschen van de leden inzake de in voorbereiding zijnde instructie voor den Landmeetkundige Dienst van het Kadaster kenbaar te willen maken. Met behulp van de ontvangen antwoorden heeft het Bestuur een Memorie samengesteld, welke op 27 April ten Departemente is aangeboden en besproken. Deze memorie is eveneens opgenomen in H. O. No. 82. Bij zijn benoeming tot buitengewoon hoogleeraar te Delft heeft het Bestuur den heer J. M. Tienstra namens K. en L. zeer hartelijk gelukgewenscht; bij de inaugureele rede van Prof. Tienstra op 5 November was het Bestuur aanwezig ter vertegenwoordiging van de Vereeniging bij deze plechtigheid. Aan den heer A. Kruidhof werden bij zijn benoeming tot lector te Wage- ningen eveneens de gelukwenschen van onze Vereeniging aangeboden; het Be stuur heeft de bij zijn ambtsaanvaarding uitgesproken rede op 29 Juni bijge woond. Op uitnoodiging van de Belgische Maatschappij van Landmeters heeft ons bestuurslid, de heer Glerum, evenals het vorig jaar, als afgevaardigde van K. en L. het Congres dier Vereeniging bezocht. Almelo, Juli 1936. De Secretaris J. F. JONGEDIJK. P. S. T e e 1 i n g, teekenaar van het Kadaster te Maastricht: Het Plan geeft uitkomst; kadastraal-technische dienst en ordening; stedelijke en gewestelijke uit breiding. De Ambtenaar 864, 866, 869, 870. Hoewel het niet gebruikelijk is, ar tikels met een politieken inslag in dit tijdschrift te bespreken, mag in dit geval wel een uitzondering gemaakt worden. De denkbeelden, in dit artikel geopperd, zijn niet nieuw. Dit neemt niet weg, dat zij de volle aandacht verdienen, daar zij ook los van het Plan verwezenlijkt kunnen worden. Het Plan belooft werkverruiming door uitvoering van de richtlijnen van het bouwbedrijf (streek plannen, enz.), uitbreiding van art. 36 van de Woningwet in dien zin, dat alle gemeenten uitbreidingsplannen met voldoende nauwkeurigheid dienen op te 1) Voor afkortingen zie blz. 97.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1936 | | pagina 111