117 Berichten. Departement .van Financiën. Overleden op 6-7-36 te 's-Gravenhage in den ouderdom van 46 jaar, de referendaris H. Odendaal. Kadaster in Nederland. Overleden op 13-7-'36 te Alkmaar in den ouder dom van bijna 80 jaar, de oud-hypotheekbewaarder Veenenbos, officier in de orde van Oranje-Nassau. Geslaagd voor het eerste examen voor teekenaar en m.i.v. 1-8-36 werkzaam gesteld op de bureaux van den landmeetk. dienst, de volgende rijksklerken der D.B., enz. (met oude en nieuwe standplaats): G. Ch. Ballintijn van Breda naar Goes, XV. A. de Boone van Zevenaar naar Almelo, M. M. G. van Draayen van Haarlem naar Amsterdam, B. F. Osinga van en naar Amster dam, Mej. A. Tuitjer van en naar Winschoten, Th. Ch. B. van Voorst van Zevenaar naar Maastricht, P. XVijchman van Groningen naar Assen; en de volgende rijksklerken der reg. en dom.: J. Bakker van Appingedam naar Almelo, J. Ph. llmer van Middelburg naar Eindhoven, P. van Peine van Rotterdam naar Maastricht, M. Pijsdijk van Rotterdam naar Amsterdam. Aan het verslag van de Commissie, die belast is geweest met het afnemen van dit examen wordt het volgende ontleend: ,,De Commissie is eenstemmig van oordeel, dat de resultaten van het afgenomen examen onbevredigend zijn. Velen candidaten, waaronder er waren, die voor de tweede maal aan het examen deelnamen, ontbrak het ten eenen male aan wiskundig inzicht, terwijl slechts zeer weinigen in staat bleken, de oplossing van de mathematische vraagstukken helder, duidelijk en in den vereischten vorm op schrift te stellen. De Commissie heeft voorts den indruk gekregen, dat het meerendeel der candidaten zich onvoldoende heeft voorbe reid". In verband hiermede wordt ter kennis gebracht, dat bovengenoemd exa men in het voorjaar 1937 weder zal worden gehouden. De opgaven van het schriftelijk gedeelte zijn ter inzage verkrijgbaar bij de administratie van dit tijd schrift. M.i.v. 1-8-36 zijn de volgende teekenaars aangewezen om opgeleid te worden tot het verrichten van veldwerkzaamheden: M. Oranje te Amsterdam, Mummelen te Assen, P. S. Teeling te Maastricht, B. J. M. Pas te Eindhoven, A. Werner te Amsterdam, J. Bakker te Almelo, B. van der Linden te Amster dam, W. H. Prins te Winschoten, G. Hatten te Almelo, T. van der Meer te Eindhoven, W. L. Marquet te Maastricht. Commissie-Schermerhorn. Bij Ministerieele beschikking van 27-4-'36 is ont bonden de Commissie, aan welke was opgedragen te onderzoeken, welke maat regelen moeten worden getroffen, indien aan particuliere landmeters gelegenheid zou worden gegeven met den landmeetkundigen dienst van het Kadaster samen te werken. Kadaster in Ned.-Indië* In Europa aangekomen met verlof de landmeters A. Kamp, 2e Schuytstraat 89, 's-Gravenhage, M. C. Witvliet, Keizersgracht 705, Amsterdam-Centrum, C. van der Wel, p.A. Fam. H. Schulze, Nordkanal Allee 46, Neuss a/Rhein (Duitschland), W. Anthonijsz, p.a. Ned.-Ind. Es- compto Mij, 's-Gravenhage. Meetkundige Dienst van den Rijkswaterstaat. Overgeplaatst in den rang van teekenaar o.a. met Delft als standplaats de landmeetk. ambt. 3e kl. o.a. H. P. Schickendantz. Topografische Dienst in Ned.-Indië. In Europa aangekomen met verlof

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1936 | | pagina 115