118 de burgerlijk ambtenaar belast met een officiersbetrekking bij de herzienings brigade van West-Java R. Montigel, Ludwigstrasse 47, Bad Cannstatt (Duitsch- land). Geplaatst de kapitein A. Mol, keerende van verlof terug, bij de Trian gulatiebrigade te Weltevreden (in afwachting van nadere indeeling) en de bur gerlijk ambtenaar topograaf E. J. A. P. Roeges, keerende van verlof terug, bij de Triangulatiebrigade te Weltevreden en tewerkgesteld bij de Fotogrammetri- sche Sectie. Grondbelasting. Eervol ontslagen de controleur A. Maas Geesteranus te Utrecht. Verplaatst Rietema, controleur hoofd van de controle te Groningen, naar Utrecht en aangewezen als hoofd van de controle aldaar; L. W. Romijn, controleur hoofd van de controle te Zwolle, naar s-Gravenhage en aangewezen als hoofd van de controle aldaar; H. Vink, controleur te Arnhem, naar Zwolle en aangewezen als hoofd van de controle aldaar; A. van Rijn, controleur te 's-Gravenhage, naar Groningen en aangewezen als hoofd van de controle aldaar; J. C. Vahl, controleur te Rotterdam, naar Leeuwarden en aangewezen als hoofd van de controle aldaar. Centrale Cultuurtechnische Adviescommissie. Een aanvraag om ruilver kaveling is binnengekomen van de Buitendijksche Hooipolder onder Raamsdonk en Waspik ter grootte van plm. 300 ha. Eervol ontslag verleend als rijksland- bouwconsulent bij den cultuurtechnischen dienst aan ir. J. Nijsingh te Zwolle. Technische Hoogeschool te Delft. Op 22-6-36 is prof. ir. W. Schermer- hom teruggekomen van zijn reis naar Nieuw-Guinee. Behalve de op blz. 30 van dezen jaargang vermelde leden, zijn benoemd tot leden der commissie, welke de bevoegdheid heeft aan candidaten, die met gunstig gevolg hebben deelgenomen aan de voor de commissie af te leggen examens, het diploma van civiel-landmeter uit te reiken, de hoogleeraren ir. M. Granpré Molière, dr. M. de Haas, ir. J. Haringhuizen, mr. A. C. Josephus Jitta, ir. A. S. Keverling Buisman, dr. ir. A. A. Mekel, dr. C. H. van Os, dr. ir. A. Schouten, dr. F. Schuh, dr. J. A. Veraart, ir. Chr. K. Visser en ir. G. H. de Vries Broekman. Het diploma van civiel-landmeter is uitgereikt aan S. M. Meelker. Landbouwhoogeschool te Wageningen. In verband met de aanvaarding van het ambt van lector heeft de heer A. Kruidhof op 29-6-'36 een rede uitge sproken, welke rede, getiteld Momenten uit de optische afstandsmeting, allen lezers van dit tijdschrift is toegezonden. Rijksuniversiteit te Utrecht. Geslaagd voor het doctoraal examen Indisch recht, C. G. van Huls, landmeter van het Kadaster in Ned.-Indië, met verlof te Utrecht. Triangulatiedienst. Benoemd en aangesteld bij het reserve-personeel der landmacht, bij het wapen der artillerie, bij het 2e regiment veldartillerie, tot reserve-luitenant-kolonel voor speciale diensten, de reserve-majoor voor speciale diensten P. J. Hamelberg, van dat regiment. Jubileum. In Februari 1936 bestond de Vereeniging „Het Grondbezit" (In stituut voor den privaten landelijken eigendom) 25 jaar. Lezingen. Voor de afd. „Buitengewone leden" van de Vereeniging van Civiel-landmeters hield de heer G. Fortuin, adj.-hoofdingenieur van den Rijks waterstaat, op 2-4-'36 te Delft een lezing over „Het werk en de bestaande ver houdingen van den Meetkundige Dienst". Voor dezelfde afdeeling hield de heer

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1936 | | pagina 116