119 C. Klavers, lector aan de Technische Hoogeschool, thans hypotheekbewaar der te Nijmegen, een afscheidsrede, welke in haar geheel is opgenomen in Huis houdelijk Orgaan No. 2 van de Vereeniging van Civiel-landmeters. Op 3-7-'36 hield de heer mr. H. Jonas, hypotheekbewaarder te Zutphen, te Utrecht zijn reeds eerder voor andere afdeelingen gehouden voordracht over „Eigendom" voor de afd. Utrecht van de Vereeniging voor K. en L. Internationale Landmetersfederatie. Te Belgrado zullen op 31 Augustus en 1 September a.s. de Commissies „Kadaster" en „Technisch Woordenboek" en van 2 tot 5 September a.s. het Permanente Comité vergaderen. De Vereeniging van Yougoslavische landmeters noodigt de Nederlandsche collega's uit, een zoo groot mogelijke delegatie te vormen en deel te nemen aan de zeer belangwek kende excursies, die zij georganiseerd heeft en welke na afloop van de zittingen zullen plaats hebben. Het programma is ter inzage verkrijgbaar bij de Admi nistratie van dit tijdschrift. Union Géographique Internationale. Van 18 tot 28 Juli 1938 zal te Am sterdam een Internationaal Aardrijkskundig Congres gehouden worden. De Regelingscommissie heeft de Vereen, v. K. en L. uitgenoodigd, daaraan deel te nemen en mededeelingen aan het Congres te doen inzake een of meer aan de orde gestelde onderwerpen (o.a. publicaties van oude en nieuwe kaarten, aan passing van de topografische kartografische voorstellingen aan de fotogramme- trische praktijk, in het bijzonder met betrekking tot de hoogtelijnen, ontsluiting van onbekende gebieden door middel van luchtfotografie, vraagstukken uit het gebied van de kaartprojectieleer. Programma en verdere inlichtingen zijn ter inzage verkrijgbaar bij de Administratie van dit tijdschrift. De tocht van de K 18. Als erkenning van de groote diensten door commandant, officieren en bemanning van Hr. Ms. K 18 tijdens de reis over Kaapstad en West-Australië aan het wetenschappelijk onderzoek aan boord bewezen, heeft de Rijkscommissie voor Graadmeting en Waterpassing besloten aan alle opvarenden een medaille toe te kennen. Deze medaille is door een van haar leden, prof. ir. W. Schermerhorn, in Soerabaja uitgereikt, waartoe de marine-autoriteiten hun medewerking hebben willen verleenen. De Koningin heeft toestemming gegeven, de medaille op de uniform te dragen. De medaille is geslagen door de Kon. Begeer te Voorschoten en geeft aan de voorzijde een verkleind beeld van de door deze firma in den handel gebrachte herinneringsmedaille: de toren van de K 18 tegen de kaart van de reis als ach tergrond en aan de achterzijde het opschrift: Slingerwaamemingen. (N.R.C.) Bemiddeling. De Administratie van dit tijdschrift verleent gaarne haar be middeling voor verkoop, koop, ruiling, schenking van oude jaargangen of af leveringen van dit tijdschrift, studieboeken, instrumenten e.d. Te koop gevraagd: de Cursus van de Vereeniging voor Fotogrammetrie. Gratis aangeboden: enkele uitverkochte afleveringen van dit tijdschrift. 22 Juli 1936. F. H.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1936 | | pagina 117