139 Berichten. Kadaster in Nederland. Onderscheiding: toegekend de eeremedaille verbon den aan de Orde van Oranje-Nassau, in zilver, aan H. Tempelmans Plat, teekenaar te Dordrecht. Benoemd tot hypotheekbewaarder te Assen: G. H. W. Smelt, ontvanger der registratie en domeinen te Groningen. Verplaatst m.i.v. 16-8-'36 de teekenaars G. Hatten en J. Bakker van Almelo naar Enschede. Eer vol ontslagen, m.i.v. l-9-'36 de hypotheekbewaarder H. J. Sturms te Dordrecht: m.i.v. l-10-'36 de teekenaar Mej. A. S. Vos, bureau Samenwerking Rijkswater staat te Utrecht. Prof. K. D. Myrbeck, hoogleeraar aan de Koninklijke Technische Hoogeschool te Stockholm, heeft een bezoek gebracht aan den landmeter J. J. Gorter te Zwolle, die hem zoo volledig mogelijk heeft ingelicht over de ruilverkaveling in Nederland. Staatsblad No. 448 bevat het K. B. van 20 Juli 1936 houdende vrijstelling van de rechten voor verrichtingen, genoemd in de wet van 3 April 1922 S. No. 166, welke plaats vinden op verzoek van het bestuur van een vereeniging of instel ling, welke zich ten doel stelt on- of minvermogenden, door het verstrekken van geldelijke voorschotten, bij te staan. Meetkundige dienst der Domeinen. Onderscheiding: benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau de landmeter H. F. C. Smeulders te Amsterdam. Kadaster in Ned.-Indië. Benoemd tot hoofd van den kadastralen dienst Ir. J. M. Beekman, plaatselijk chef van het Waterstaatskantoor op Kota-Radja. Herbenoemd en geplaatst de landmeters G. Martel te Tandjongpinang (als hoofd), P. K. Knoetsen te Soerabaja, P. H. Wellens te Palembang (als hoofd), van Houte te Medan (als hoofd), J. A. A. Zeiler te Malang, D. D. Jumelet te Batavia (Kadasterkantoor). Verplaatst van Batavia (Hoofdkantoor) naar Padang de landmeter Rd. A. Sastrawinangoen (als hoofd). Op verzoek eervol ontslagen per ultimo Mei 1936 de landmeter W, van der Vegt te Kota-Radja. In Europa aangekomen met verlof de landmeters C. W. de Jong, Zandvoortschelaan 5, Zandvoort en A. H. V. Jansen, Prinses Mariannelaan 218, Voorburg (Z.H.). Topografische Dienst in Nederland. Wij ontvingen de vierde aanvulling van wijzigingen op den catalogus 1935. Topografische Dienst in Ned.-Indië. Bestemd om naar Indië te worden uitgezonden: Dr. A. J. Pannekoek te Utrecht, burgerlijk ambtenaar, aardrijks kundige, wetenschappelijk leider van de kartografische afdeeling. Centrale Cultuurtechnische Adviescommissie. Van Ged. Staten van Noord- Brabant is een aanvraag ontvangen om ruilverkaveling van gronden gelegen in de polders ,,Ten Westen van den Nieuwen Dijk" en „Ten Westen van de Vrij- hoevensche Vaart" onder de Gemeente Sprang-Capelle, ter grootte van 280 ha. Rijkscommissie voor Graadmeting en Waterpassing. Overleden te Utrecht op 18-8-' 1936, in den leeftijd van 67 jaar, Prof. Dr. A. A. Nijland, hoogleeraar in de sterrekunde en de waarschijnlijkheidsrekening aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, directeur van de Sterrewacht aldaar, sinds 1915 lid van de Rijkscom missie, ridder in de Orde van den Nederl. Leeuw. Technische Hoogeschool te Delft. Onderscheiding: benoemd tot ridder in

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1936 | | pagina 137