146 Van groot gewicht voor de afgestudeerden uit Wageningen is de aanstelling bij het Kadaster voor een tijdvak van ongeveer twee jaar van een achttiental landmeters op arbeidscontract. De reden voor dit novum is de heerschende achterstand en tevens het geven van gelegenheid aan de afgestudeerde land meters om zich te bekwamen in de praktijk van den landmeter van het Kadaster met het vooruitzicht, zich later te kunnen vestigen als particulier landmeter op den voet van het rapport der Commissie-Schermerhorn. Hiermede is door den Minister een principieele beslissing genomen betref fende de instelling van de nieuwe functie van particulier landmeter in semi- ambtelijken dienst. Als belangrijkste gebeurtenissen op ons gebied memoreert Spr. verder: de benoeming tot buitengewoon hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft van den heer Tienstra, tot lector eveneens aan de Technische Hooge school van den heer Kluvers, die inmiddels op zijn verzoek eervol van deze functie is ontheven en vervangen door den heer Mr. H. Jonas en de benoe ming tot lector aan de Landbouwhoogeschool te Wageningen van den heer KruidhoJ. Bijzonder verdienstelijk jegens de Vereeniging maakten zich de heeren Greve, De Groot, Heines en Mr. Jonas met het samenstellen van een verhandeling over het Nederlandsche Kadaster, getiteld „Le Cadastre des Pays-Bas", welke ver handeling toegezonden werd aan de Commissie voor het Kadaster van de Inter nationale Landmetersfederatie. Ten slotte wenscht het Bestuur nog te gedenken de gelukkige gebeurtenis, die heel het Nederlandsche Volk heeft verheugd: de verloving van H. K. H. Prinses Juliana met Z. D. H. Prins Bernard. Spr. stelt namens het Bestuur voor, dat de vergadering telegrammen zal zenden aan H. M. de Koningin en aan Prinses Juliana en Prins Bernard, om de gelukwenschen van de Vereeniging aan te bieden. Onder daverend applaus wordt hiertoe besloten. b. en c. De notulen der vorige vergadering en het jaarverslag ingevolge art. 16a Huishoudelijk Reglement worden zonder opmerkingen goedgekeurd. d. Verkiezing van een bestuurslid wegens aftreden van den heer J. F. Jon ge d ij k (niet herkiesbaar). Candidaat zijn gesteld: 1. de heer J. F. Greve te Zutphen door de af deelingen Amsterdam, Am- hem en 's-Gravenhage en door eenige leden te Zutphen. 2. de heer F. Schuurman te Deventer door de afdeeling Utrecht. Er worden ter vergadering geen andere candidaten genoemd. Van de 93 stemmen worden uitgebracht: 61 op den heer Greve, 31 op den heer Schuurman en 1 blanco, zoodat de heer Greve is gekozen. De heer Greve dankt de vergadering voor de wijze, waarop hij is ver kozen en verklaart de benoeming aan te nemen onder verzekering, dat hij zich zal richten naar het voorbeeld van zijn voorganger. Spr. vertrouwt, dat de prettige geest, die in het Bestuur heerscht, onveranderd zal behouden blijven.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1936 | | pagina 144