155 Eerste Congres van de Nederlandsche Landmeetkundige Federatie te Hilversum op 2 en 3 October 1936. Dit eerste Congres mag zeker geslaagd heeten. Zeer voldoende deelneming, prettige stemming, goede leiding van het con gres en de commissievergaderingen, groote belangstelling voor de behandelde onderwerpen, een leerzame rede van Prof. Vening Meinesz, bovendien de zeer gewaardeerde en bezochte ontvangst ten Raadhuize, gevolgd door een prettig verloopen diner, dit alles tezamen zorgde voor een afwisselend en sluitend ge heel, dat vol vertrouwen doet uitzien naar de volgende congressen, vooral als daarvoor weer een outillage zou worden gevonden als Grand Hotel Gooiland ons bood. Op één punt was de congresleiding minder gelukkig, daar n.l. het aantal vervaardigde exemplaren van de congrespublicaties te gering bleek; de voor raad was op den tweeden dag van het Congres uitgeput. Moge dit laatste een aansporing zijn, dat een volgende maal de deelnemers tijdiger hun voornemens kenbaar maken, opdat dan zelfs een optimistische schat ting niet te laag zal blijken. Na het einde van de jaarvergadering van de Verg. voor Kad. en Landm. werd op 2 October te ruim 16 uur in Grand Hötel Gooiland te Hilversum het eerste Congres van de Federatie geopend door den Voorzitter Prof. J. M. T i e n s t r a. Hij zeide in zijn openingsrede, de verschijning van de Federatie, geboren uit het streven naar een eenheid als een gelukkig feit begroet te hebben; het zal tot de hoogste plichten van de Federatie behooren, deze eenheid te bewaren. Hij maakte verder gewag van de onbaatzuchtigheid van de Vereeniging voor K. en L„ welke zoo krachtig medegewerkt heeft aan de stichting van de Federatie en aan het slagen van het eerste Congres. De ontwikkeling van de Federatie zal vaak tastend moeten worden opge bouwd, maar veel vertrouwen geeft de wijze, waarop door allen de Federatie is ontvangen. Het streven naar eendracht, dat hierin tot uiting komt, noemde hij een tref fende gebeurtenis en waar allen één zijn in de zucht naar volmaking van hun vak, één in de liefde voor hun wetenschap en één in den wensch de samen leving te mogen dienen met het beste wat zij hebben, zoo zal de Federatie sterk zijn en brengen wat wij van haar verwachten. Te ruim half vijf vereenigden zich daarna 120 Congresbezoekers in de Bur gerzaal van het beroemde stadhuis, waar de Burgemeester te midden van het College van B. en W. en enkele Raadsleden en Hoofden van Dienst het Con gres officieel begroette. In een welverzorgde toespraak sprak de Heer J. M. J. H. Lambooy er zijn vreugde over uit, dat de Federatie Hilversum als eerste congresplaats had gekozen. Hij stelde de belangrijke taak in het licht, welke aan de landmeetkun dige wetenschap is toebedeeld. Uit eigen ervaring, uit zijn tijd als officier bij de militaire verkenningen, wist spreker hoe de vervaardigers van de stafkaarten

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1936 | | pagina 153