161 aangaande gezonden aan de Ministers van Financiën, Waterstaat, Landbouw, Koloniën, Onderwijs, Defensie, Justitie, en naar Indië aan het Departement van Justitie, het Hoofd van het Kadaster en aan Prof. Ir. Schepers te Bandoeng. Bovendien werd door het Dagelijksch Bestuur een bezoek gebracht aan het Departement van Financiën en heeft het zich bij verschillende autoriteiten ge presenteerd en wij mogen de gegronde verwachting uitspreken bij voorkomende gelegenheden op welwillende tegemoetkoming van die zijde te mogen ver trouwen. Door het Hoofdbestuur werd besloten in September of October het eerste congres te organiseeren en in verband daarmede werden de vier U bekende commissies ingesteld. Overwogen werd verder, in de Paaschvacantie voorjaar 1937 een vacantie- cursus te organiseeren te Delft. Aan de Heeren Harkink, Nikkels en Van der Werff werd verzocht een com missie te vormen om aan het Hoofdbestuur een advies uit te brengen over de vraag, op welke wijze de Federatie de toegankelijkheid van de landmeetkundige literatuur en bibliotheken kan bevorderen. Met groote bereidwilligheid namen deze Heeren de uitnoodiging aan en reeds in den loop van dit jaar werd een uitvoerig rapport door het Hoofdbestuur ontvangen. Dit rapport maakt mo menteel nog een punt van overweging uit en t.z.t. zullen daaromtrent mededee- lingen of voorstellen volgen. Het was het Hoofdbestuur een groote voldoening Prof. Vening Meinesz be reid te vinden, op het Congres een lezing te willen houden. Dientengevolge moest het Congres in October worden gehouden en in overleg met het Bestuur van K. en L. werden als data 2 en 3 October en als plaats van bijeenkomst Hilversum gekozen. Om aan dit eerste Congres een bijzonder cachet te geven, werd besloten te trachten een officieele ontvangst ten gemeentehuize te bewerkstelligen. Hiervoor werd van de zijde van het Gemeentebestuur de welwillendste medewerking on dervonden. Met de Voorzitters en Rapporteurs van de verschillende commissies werd een maal vergaderd om den gang van zaken op het congres vast te stellen en om omtrent de congrespublicaties maatregelen te nemen. Zoo staan wij dan nu aan den aanvang van dit eerste congres. Moge het slagen en moge het aan het Hoofdbestuur de richtlijnen aangeven, waarlangs dat Hoofdbestuur vooreerst de landmeetkundige zaken en belangen kan behartigen en moge het de doeleinden aanwijzen waarnaar de Federatie moet streven. Aangaande de redactie van het Officieel Orgaan, deelde de Voorzitter mede, dat wegens de overeenkomst inzake het tijdschrift met de Verg. voor K. en L., krachtens art. 23. H. R. de Heer F. Harkink de functie van redacteur zal uit oefenen. Als lid van het Dagelijksch Bestuur werd bij enkele candidaatstelling her kozen de Heer K. van der Molen. Het Congres splitste zich hierna in commissies. Van de commissievergaderingen volgen nu de verslagen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1936 | | pagina 159