173 het toekomt. Hierdoor worden vele gegevens, welke zouden kunnen worden gebruikt, niet benut. Dit is mede het gevolg van de ge brekkige aanwijzing van de grenzen door belanghebbenden. Hierin kan verandering worden gebracht door deze aanwijzing en de vastlegging daarvan meer uitvoerig in de I.K. te regelen. Het congres drage op aan een kleine commissie, op korten ter mijn, ter zake voorschriften op te stellen. De Voorzitter stelt voor bij een volgend congres deze commissie weder te doen vergaderen. Verder stelt hij voor den naam van deze commissie, overeenkomstig de rubriek in het Tijdschrift, te veranderen in Recht en Administratie. Beide voorstellen worden aangenomen en zullen derhalve worden ingediend. Als voorzitter en rapporteur voor het volgende congres zullen worden voorgesteld de heeren W. van Riessen en W. A. van der Werff. 4e COMMISSIE: MAATSCHAPPELIJKE ORGANISATIE EN WERKKRING. Na de opening stelt de voorzitter, de heer W. Smit Jr. voor, aan het Hoofdbestuur in overweging te geven, voor het volgende jaar in te stellen de Commissie Gemeentelijke landmeetkundige diensten". Als voorzitter wordt voorgesteld de Heer A. ten Have en als rap porteur de Heer G. F. Witt. Alvorens tot behandeling van de ingekomen rapporten over te gaan, merkt de voorzitter op, dat het geen zin zal hebben, de al of niet wenschelijkheid van invoering van het instituut particulier landmeter te gaan bespreken, zooals de Heer Glerum in zijn rap port meent te moeten doen, aangezien vaststaat dat dit door de Regeering zal worden doorgezet: voorts is een pleidooi voor land meters in Overheidsdiensten overbodig, aangezien wel niemand het nut hiervan zal willen bestrijden. De eerste spreker, de Heer Glerum, meent juist, omdat het nog niet ingevoerd is, redenen te hebben zich ten stelligste uit te spreken tegen invoering van het instituut particulier-landmeter. Volgens spreker is dit streven te kunstmatig. Er waren op een zeker moment een aantal afgestudeerden zonder betrekking. Dezen

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1936 | | pagina 171