177 mogelijkheid te openen zijn eigen metingen af te werken tegen be taling, althans indien hem die uit anderen hoofde nog niet ge worden is. De vergadering spreekt zich dan na stemming, bij overgroote meerderheid uit, voor de conclusies, dat het wenschelijk is dat: het Rijk dat gedeelte van het door partic. landmeters ver richte werk zal betalen, hetwelk door den kadastralen dienst wordt overgenomen en niet reeds langs anderen weg be taald is. dat: de landmeters van het Kadaster de uitvoering van het thans door den kadastralen dienst verrichtte P.W. zooveel mogelijk zullen overlaten aan de particuliere landmeters. De Voorzitter sluit dan de vergadering. Zoo dadelijk zullen wij te hooren krijgen de voordracht van Prof. Vening Meinesz over zijn wetenschappelijk werk. Het werk van Prof. Vening Meinesz ligt op een zeer speciaal terrein van de geodesie: op de grens tusschen dit vak en dat der geophysica. Het is een gebied, dat slechts weinigen betreden. Ik zeg dit, omdat wellicht anders onze gasten zich een verkeerden in druk zouden vormen over het werk van het groote meerendeel onzer leden. U ziet dus, dat ook het oogenschijnlijk min of meer beperkte terrein van de Geodesie tot specialisatie dwingt. Nu eens richt zich de belangstelling op het eene, dan weer op het andere onderdeel en het behoeft geen nader betoog, dat deze thans bij zonder uitgaat naar het eminente werk van Prof. Vening Meinesz. Prof. Vening Meinesz, Uw bereidvaardigheid hier hedenmiddag een voordracht te willen houden onder de auspiciën van de Ne- derlandsche Landmeetkundige Federatie, verleent een zoo bijzonder cachet en vormt voor haar een zoo uitstekende introductie, dat wij U niet genoeg dankbaar daarvoor kunnen zijn. Zoo mogelijk van nog grooter waarde voor ons is het, dat wij in Uw persoon in ons midden hebben den Voorzitter van de Association de Géodésie de l'Union Géodésique et Géophysique Internationale. In dit lichaam culmineert het wetenschappelijke werk van de Na het einde van de commissievergaderingen, vereenigden zich alle congres sisten in de plenaire slotzitting, waar ook een aantal gasten, waaronder B. en W. van Hilversum, aanwezig waren. De Voorzitter heette Prof. Dr. Ir. F. A. Vening Meinesz welkom en leidde hem in met de volgende woorden:

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1936 | | pagina 175