26 rapport over nieuwigheden op het gebied van instrumenten en methoden in de geodesie in de periode 19301934, van de hand van Prof. Ir. W. Schermer hor n, en een verhandeling over het fotografeeren van de beelden bij optische afstandsmeting, van de hand van den Landmeter van het kadaster A. Kruid hof.1) Goedgevonden werd nog, dat ook bij volgende congressen een afzonderlijke commissie van juniores kan bijeenkomen. Het jaarverslag van den secretaris-generaal werd goedgekeurd. De rekeningen over het afgesloten boekjaar werden nagezien en in orde be vonden. 2) De bespreking van den financieelen toestand werd ingeleid door het verslag van den Penningmeester. Er is een voordeelig saldo van 9.14.10. Toch zijn de financiën der Federatie ontoereikend voor haar doeleinden, b.v. ook al om enkele vaste technische studiecommissies, die zij heeft ingesteld, geldelijk te kunnen steunen. Het vorige (Zwitsersche) Centraal Comité heeft daarop reeds de aan dacht gevestigd. Besloten is de jaarlijksche bijdrage van de aangesloten vereeni- gingen te verhoogen (met 4 stemmen tegen, waaronder Nederland). Deze was tot nu toe 75 Zw. frs. vermeerderd met 0,223 Zw.fr. per gewoon lid. Deze be dragen zijn nu voor het boekjaar 1935—1936 gebracht op 100 Zw.frs., vermeer derd met 0,30 Zw.fr. per gewoon lid (tot een maximum van 1000 leden). Wegens wanbetaling is het lidmaatschap van de vereenigingen uit Roemenië en Spanje vervallen verklaard. Behalve de vereenigingen uit de in den aanhef van dit verslag genoemde lan den, maken nog deel uit van de Federatie die uit Denemarken en Letland. Van de Amerikaansche vereeniging „American Institute of Real Estate Apprai sers" was een aanvrage voor lidmaatschap ingekomen. In de vergadering werd twijfel geopperd over het wetenschappelijk peil harer leden. Het Centraal Co mité kon dienaangaande mededeelen, dat de „appraisers" geen „métreurs" waren maar „géomètres", en dat het peil hunner technische ontwikkeling overeen kwam met dat der Engelsche surveyors. Tot toelating werd besloten, op voor waarde van storting van het in de statuten vastgelegde entréegeld. Het Centraal Comité werd gemachtigd een brochure, die in ontwerp gereed was, uit te geven in het Fransch, Duitsch en Engelsch. Zij is bedoeld als een propagandageschriftje en bevat de geschiedenis der Federatie, haar doeleinden en de statuten. Het mandaat van de Commissie Kadasterwerd verlengd, nadat vooral sa menwerking was bepleit tusschen haar en een te Londen bestaand officieel docu- mentatiebureau (Cadastral Survey and Lands Record Office). 1) Eerstgenoemd rapport was tijdens het congres in Engelschen en Duitschen tekst gedistribueerd. Het secretariaat der Federatie heeft thans bij het uitvoerige verslag van de bijeenkomst van het P. C. te Brussel, dat het in verscheiden exem plaren naar de aangesloten vereenigingen zond, als bijlage een Franschen tekst van dat rapport gevoegd. 2) In verband met hetgeen gaat volgen, mag hier wellicht even worden opge merkt, dat geen uitgaven in de rekeningen voorkwamen voor feestelijkheden, wel een post voor een bronzen krans, door den Voorzitter der Federatie tijdens het laatste congres gehecht aan het gedenkteeken der in den oorlog gevallen Leden van de „Cartered Surveyors Institution".

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1936 | | pagina 26