27 jaarvergadering 1935 van de Hoofdafdeeling Ruilverkaveling der Nederlandsche Heidemaatschappij. De commissie voor een meertalige landmeetkundige woordenlijst onderging wijziging in haar samenstelling. Een ter vergadering aanwezige Engelsche bij drage voor dat doel vond slechts matige instemming, omdat zij betrof een lijst van woorden uit den werkkring van den quantity-surveyor, met slechts weinig termen uit de landmeetkundige techniek. Een der beide afgevaardigden uit Joegoslavië bracht namens zijn vereeniging de uitnoodiging over aan het P. C. om in 1936 de jaarlijksche bijeenkomst in Belgrado te houden. Besloten werd deze uitnoodiging te aanvaarden. In 1937 zal het P. C. waarschijnlijk in Parijs vergaderen; hiertoe is ook reeds een uit noodiging gedaan. En het jaar daarna, in 1938, zal waarschijnlijk een interna tionaal landmetersconpres plaats vinden te Rome; de afgevaardigde van Italië heeft daartoe het voorstel gedaan, onder voorbehoud van het verkrijgen van de medewerking der Italiaansche regeering. Uit dit beknopte overzicht moge blijken, hoe het P. C. in de tegenwoordige periode, het moeilijke internationale werk voortzet en de Federatie in goede banen tracht te leiden. J. M. H. HEINES. Op 20 December 1935 werd te Arnhem de 15de Algemeene Vergadering van de Hoofdafdeeling Ruilverkaveling gehouden. Reeds uit het feit, dat zij werd uitgeschreven op een zoo ongewoon laten datum, bleek, dat er zich op het gebied van de ruilverkaveling bijzondere feiten hadden voorgedaan en met meer dan gewone belangstelling werd deze ver gadering dan ook tegemoet gezien. De openingsrede van den Voorzitter, Mr. J. F. Baron van Haersolte, gaf omtrent een en ander opheldering, want nadat hij den Heer Ir. F. P. M e s u, directeur van den Cultuurtechnischen Dienst te Utrecht, had begroet als ver tegenwoordiger van den Minister van Landbouw en Visscherij en van den Di recteur-Generaal van den Landbouw, wijdde hij eenige beschouwingen aan de verdwijning van de vroegere Centrale Commissie voor Ruilverkaveling, aan het instellen van de Cultuurtechnische Adviescommissie en de gevolgen hiervan voor de Hoofdafdeeling Ruilverkaveling. Gelukkig kon hij memoreeren dat de toestand, welke vooreerst zeer somber scheen, weldra was opgeklaard, doordat de Minister van Landbouw en Visscherij duidelijk te kennen gaf op samenwerking met de Hoofdafdeeling bij voortduring grooten prijs te blijven stellen. De Hoofdafdeeling, wier werkzaamheden een ideëelen ondergrond hebben, was natuurlijk gaarne bereid deze samenwerking toe te zeggen, welke toezegging zoo wel door den Minister als door de nieuwe Centrale Commissie voor Ruilver kaveling (gevormd uit de Centrale Cultuurtechnische Adviescommissie) dank baar aanvaard werd.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1936 | | pagina 27