30 Topografische Dienst in Nederland. Eervol ontslagen m.i.v. 1-1- 36 de tee kenaar 2e kl. H. L. Dolk. Wij ontvingen de derde aanvulling van wijzigingen op den catalogus 1935, bevattende opgaven van prijsverlagingen en nieuw ver schenen bladen. De Meetkunstige Beschrijving van het Koningrijk der Neder landen (uitgave 1861) is verkrijgbaar a 1.50 per stuk. Topografische Dienst in Ned.-Indië Met verlof in Europa aangekomen de kapiteins L. F. Kloet, Steinhofweg 14 Luzern, en A. Mol, Laan van N. Guinea 9 's-Gravenhage. Overgeplaatst van het Xe bataljon infanterie te Weltevreden naar het subsistentenkader aldaar en ter beschikking gesteld van het hoofd van den Top. D., de kapitein B. Velleman. Grondbelasting. Verplaatst naar Maastricht en aangewezen als hoofd van de controle aldaar, de controleur H. Sniekers, toegevoegd aan het hoofd van de controle te Haarlem. Uit een Min. missive van 30-12-1935 blijkt, dat het in de bedoeling ligt de werkzaamheden voor de grondbelasting in de toekomst te doen verrichten door een ambtenaar van middelbaren rang, die zijn werkzaamheden zal verrichten in een rayon, dat ongeveer zal samenvallen met dat van een hypo theekkantoor. Aangezien hij in de schattingen voor de grondbelasting niet een volle dagtaak zal kunnen vinden, zullen hem daarnevens worden opgedragen de schattingen van huurwaarden van groote perceelen voor de personeele belasting. Wellicht kan hij in de toekomst nog met ander schattingswerk worden belast. De Minister is voornemens binnenkort op de volgende standplaatsen de be doelde ambtenaren werkzaam te stellen: Deventer, Hoorn, Zutphen, Eindhoven, Leiden, Winschoten, Alkmaar, Heerenveen, Roermond, Goes, Dordrecht, Nij megen, Amersfoort en Assen. Zij zullen ressorteeren onder den inspecteur der dir. bel. op hun standplaats. Op diens inspectie zullen in de toekomst de admini stratieve werkzaamheden voor de grondbelasting voor het geheele rayon dezer ambtenaren worden verricht. Het voornemen bestaat, de bedoelde ambtenaren bij keuze te recruteeren uit den actieven dienst. Na een opleidingstijd zal nader moeten worden beoordeeld, of de ambtenaar tot een middelbaren rang kan wor den bevorderd. De opleiding zal plaats vinden in onderling overleg tusschen den inspecteur en den controleur der grondbelasting. LandbouwhoogeschoolEervol ontslagen m.i.v. 1-11-35: llltee, amanuen sis, afd. Landmeten, Waterpassen en Geodesie. Technische Hoogeschool. Benoemd tot leden van de commissie, welke de bevoegdheid heeft aan candidaten, die met gunstig gevolg hebben deelgenomen aan de voor de commissie af te leggen examens, het diploma van civiel-land- meter uit te reiken: mr. H. Iwema, administrateur bij het Departement van Fi nanciën, ir. W. Schermerhorn (tevens voorzitter), M. Tienstra (tevens secre taris), dr. J. G. Rutgers en ir. W. Thierry, hoogleerarën en C. J. Kluvers, lector aan de Technische Hoogeschool. Benoemd m.i.v. 1-11-35 tot technicus le kl., afd. Weg- en Waterbouwkunde: Ultee te Wageningen. Lezingen. Op 12-12- 35 hield prof. ir. W. Schermerhorn een voordracht voor het Natuur- en Scheikundig Genootschap te Deventer over De toepassing der Luchtfotogrammetrie. Zeer veel leden van de afd. Deventer der Vereen, v. Kad. en Landmeetk. hadden gehoor gegeven aan de vriendelijke uitnoodiging van het Genootschap, deze belangwekkende lezing bij te wonen. De heer C. Kluvers

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1936 | | pagina 30