31 Vijftig jaar geleden. vervulde op 19-12-35 een spreekbeurt voor de Amhemsche Notarieele Debating club over Het Kadaster en de notarieele practijk. Spreker toonde de moeilijk heden aan van het maken van een juiste kadastrale aanduiding in transportacten, betoogde het groote nut van meting vooraf en van repressief toezicht op cul- tuurperceelen en wekte het notariaat op, voor dit laatste doel steun te ver eenen aan het streven van de Vereen, v. K. en L. om tenminste de grofste tekort komingen op die wijze te verbeteren. Jubileum. Op 1-1- 36 bestond het weekblad De Ingenieur, Orgaan van het Kon. Inst. v. Ingenieurs en van de Vereen, van Delftsche Ingenieurs, vijftig jaar. Zeldzaam aanbod, i Door bemiddeling van de administratie van dit tijdschrift worden aangeboden tegen lagen prijs: le. de jaargangen 1885—1923 van dit tijdschrift; 2e. de jaargangen 1904-1935 van dit tijdschrift; 3e. Meetkunstige beschrijving van het Koningrijk der Nederlanden; 4e. Het Kadaster en de Boek houding op de Hypotheken, door M. de Vos. Verzoek. Ter vermijding van administratieven omslag en ter besparing van inningskosten, verzoekt de penningmeester van de Vereen, v. K. en L leden en abonné's het door hen verschuldigde over 1936 te voldoen vóór 1 Maartas door overschrijving of storting op postrekening 202714 van de Vereen, v. K. en L. te Amsterdam. Het bedrag is voor a) gewone leden: 15.-; b) buitengewone leden: ƒ6.-; c) buitengewone leden, die tevens gewoon of buitengewoon lid zijn van de Vereen, v. Civ.-Landmeters: ƒ3.50; d) abonné's: 2.50. Abonné's, die het 1 ïjdschrift over den boekhandel ontvangen, gelieven bij hun boekhandelaar te betalen. Abonné s, die gewoon of buitengewoon lid zijn van de Vereen, v. Civ.- andmeters zijn niets verschuldigd. Leden en abonné's in het buitenland, die niet kunnen gireeren, gelieven per postwissel te betalen aan den penningmeester, M. A. G1 e r u m, Stieltjeslaan 20, Hilversum. Abonné's in Ned.-Indië ontvangen voortaan het tijdschrift rechtstreeks van den drukker. De tweede aflevering zal hun onder rembours worden toegezonden Dit is te voorkomen door tijdig een postwissel ad 2.50 aan den penningmeester te zenden. 18 Januari 1936. R Onder dezen titel en op deze plaats zijn wij voornemens geregeld aanteeke- ningen op te nemen over hetgeen ongeveer vijftig jaar geleden in dit tijdschrift werd gepubliceerd. Wij verwachten, dat wat toen gedacht en geschreven werd, vaak tot belangwekkende vergelijkingen tusschen het heden en het verleden aan leiding zal zijn en tevens een indruk zal geven van de in 50 jaar bereikte vorde ringen op ons gebied. Het denkbeeld tot deze publicatie over te gaan is niet oorspronkelijk: wij ontleenen het aan De Ingenieur, welk weekblad op 1 Januari 1936 vijftig jaar bestond en nu iedere week een terugblik werpt op het gelijke nummer van 50 jaar geleden. Onze plaatsruimte veroorlooft ons echter slechts, deze aanteekeningen als vulling te gebruiken voor de ruimte, die op onze laatste pagina's eventueel onbedrukt zou blijven. Dientengevolge zullen de stukjes geen

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1936 | | pagina 31