Nederlandsche Landmeetkundige Federatie. Op 20 Februari 1936 is in een bijeenkomst te Delft opgericht de Nederlandsche Landmeetkundige Federatie. Als lid traden bij de oprichting toe de volgende vereenigingen: Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde, Vereeniging van Hoofdambtenaren van het Kadaster, Vereeniging van Civiel-Landmeters, Vereeniging van Landmeters van het Kadaster in Nederlandsch- Indië, Nederlandsche Vereeniging voor Fotogrammetrie. De Statuten en het Huishoudelijk Reglement werden vastgesteld en zullen door de aangesloten vereenigingen aan hun leden bekend worden gemaakt, dan wel in dit tijdschrift worden opgenomen. Voorloopig ontleenen wij aan de Statuten het volgende: Het doel van de Federatie is: 1. de bevordering van de wetenschap der landmeetkunde in den uitgebreidsten zin; 2. de behartiging van de daarmede samenhangende maatschappe lijke belangen; 3. de behartiging der algemeene belangen van de beoefenaren der landmeetkunde. Zij tracht, voor zooveel noodig in samenwerking met andere lichamen, dit doel te bereiken door: 1. het houden van een jaarlijksch Congres; 2. het in studie nemen of doen nemen van de onderwerpen, door de aangegeven doelstelling vereischt; 3. het uitgeven, doen uitgeven of het ondersteunen van het uit geven van tijdschriften of andere publicaties; 4. het bevorderen van de toegankelijkheid van de literatuur op landmeetkundig en aanverwant gebied; 5. het bevorderen van het landmeetkundig onderwijs in den uitgebreidsten zin, ook door het inrichten van vacantie-cursussenf 6. het bezoeken van werken en inrichtingen op landmeetkundig en aanverwant gebied;

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1936 | | pagina 33