ADMINISTRA 54 Literatuuroverzicht. 1. Boekbesprekingen. het er op aankomt den meermalen schaars toegemeten tijd voor het verrichten van richtingswaarnemingen zoo veel en zoo goed mogelijk te benutten. Tenslotte zij gemeld, dat omstreeks December 1934 in voorbereiding werd ge nomen een gecombineerde uitgave van de door den Bijhoudingsdienst der R.D. in de jaren 1930 tot en met 1934 verkregen uitkomsten, benevens de vervaardi ging van een meer overzichtelijken atlas. Voor Betrekkingen met het BuitenlandWaterpassing en Slingerwaarnemingen verwijzen wij naar het verslag. F. H. W. van Riessen, F. Harkink en W. A. van der Werff. Met den landmeter op stap. 40 blz., 16 X 24 cm. geïll., ing., 2e druk (3e 500-tal), 0,25 (postrekening 223512 van W. A. vanderWerff, Rotterdam), Utrecht 1936. Deze brochure dankt haar ontstaan aan het bundelen van een serie feuille tons in eenige volkskranten. Voor lezers, die bezwaren mochten hebben tegen den populairen verteltrant met invoering van al te doorzichtige namen, de toelichting, dat dit „conditio sine qua non" was om een dergelijke uitgebreide uiteenzetting van des landmeters dagelijksch werk geplaatst te krijgen. Het is verheugend te merken, dat er steeds meer belangstelling komt in veler lei kringen voor dit werk en het is daarom toe te juichen, dat elke gelegenheid wordt aangegrepen om daaraan meer bekendheid te geven. Afgezien van het boven ontwikkelde bezwaar tegen den stijl, kan gezegd wor den, dat de schrijvers er in zijn geslaagd, vrijwel alle kanten, zij het vluchtig, van het bedrijf aan te geven, waarbij het ons dan speciaal genoegen doet, dat ook de gevaren van het gebruik van cultuurperceelen niet zijn vergeten. Mogen grondeigenaren door deze lectuur tevens het groote nut van degelijke en zicht bare afscheiding der perceelen leeren inzien, dan kan deze brochure het hare er toe bijdragen, de zaak van een goede grondadministratie te bevorderen in de kringen, waarvoor dit geschrift oorspronkelijk was bedoeld en mogelijk daar buiten. Het thans keurig verzorgd uitgegeven boekje is zeer zeker den luttelen aan schaffingsprijs waard. J. H. J. G. Fikkert's Jaarboek voor Notarisambt en Registratie, uitge geven door en voor rekening van de Broederschap van Candidaat- Notarissen in Nederland en zijne Koloniën, voor het jaar 1936. 297 blz., 17X24 cm, geb. Van Gorcum Co. Assen, 1936. Dit keurige jaarboek geeft niet alleen alle bijzonderheden omtrent de notarissen en candidaten in Nederland en zijn Koloniën, men vindt er ook van de Registratie

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1936 | | pagina 54