62 Verslag van de Algemeene Vergadering der Vereeniging van Civiel-Landmeters, gehouden te 's-Gravenhage op 22 Februari 1936. in 1 November 1925. Van 1 October 1929 af werd hij werkzaam gesteld bij den kadastralen ruilverkavelingsdienst. Den lsten Februari 1930 volgde zijn over plaatsing naar Nijmegen Ruilverkavelingsbureau. Hij assisteerde bij de ruilver kaveling van „de Strijbeeksche Heide (gemeente Ginneken) en behandelde als deskundige ingevolge art. 29 der ruilverkavelingswet, de blokken: „de Leek" in de gemeente Beek en Donk en „het eiland Marken". Thans is onderhanden het blok „Buchten", gelegen onder de gemeenten Born en Obbicht. De heer Kruidhof heeft een grondige studie gemaakt van de dubbeibeeld- tachymetrie en zich speciaal bezig gehouden met proeven om door middel van de fotografie te komen tot een grootere nauwkeurigheid en betrouwbaarheid der in directe afstandsmeting. Hiervan getuigen zijn publicatie in dit tijdschrift: „Dub- belbeeldafstandsmeting met behulp van Dieperink-baak, noniusbaak en verbeterde noniusbaak (jg. 1933, blz. 137) en zijn lezing over „Photografic registration of double-image tachymetrical observations" (aanwezig in de bibliotheek van K. en L.) op het Internationale Landmeterscongres, gehouden te Londen van 18 tot 21 Juli 1934. Hij is de ontwerper van de verbeterde noniusbaak voor dubbelbeeldtachymetrie. Op het oogenblik is een fotografische tachymetertheo- doliet, naar zijn plannen, in aanbouw bij de firma De Koningh te Arnhem. F. H. 1. In zijn openingswoord heet de voorzitter, de heer A. Scheffer, de aanwezigen hartelijk welkom. In het kort memoreert spr. de voornaamste ge beurtenissen in het vereenigingsleven en op landmeetkundig gebied. 2. De voorzitter merkt op, dat in het verslag van de vorige algem. vergade ring de titel „beëedigd gediplomeerd landmeter" gewijzigd moet worden in „ge diplomeerd en beëedigd landmeter". 3. De voorzitter geeft mededeelingen omtrent de opgerichte Federatie en kondigt een voorstel tot statutenwijziging in de eerstvolgende vergadering aan. De heer Polman, die het vorig jaar, na gedurende eenige maanden het secretariaat van de Vereeniging te hebben vervuld, naar Curasao vertrok, en die zoo veel voor de Vereeniging gedaan heeft, zal niet spoedig door ons ver geten worden. De voorzitter bespreekt de kwestie van het aanvragen van rechtspersoonlijk heid, zulks met het oog op het toetreden tot de Federatie. 4. De afdeelingen Buitengew. leden en „Gelderland" geven een verslag be treffende de gebeurtenissen in het afgeloopen jaar. 5a. De heer De Boer deelt namens de kascommissie mede, dat de boeken van den penningmeester in orde zijn bevonden. Deze wordt daarna van zijn be heer gedechargeerd. 5b en c. Wijziging in Begrooting 1936, ten behoeve van contributie Federa tie. Reis- en Verblijfkosten van 200.— te brengen op 175.Verschil 25.—.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1936 | | pagina 62