68 4. het bevorderen van de toegankelijkheid van de literatuur op landmeetkundig en aanverwant gebied; 5. het bevorderen van het landmeetkundig onderwijs in den uitgebreidsten zin, ook door het inrichten van vacantiecursussen; 6. het bezoeken van werken en inrichtingen op landmeetkundig en aanverwant gebied; 7. het inrichten of ondersteunen van tentoonstellingen op landmeetkundig ge bied; 8. het bijeenroepen van bijzondere vergaderingen ter behandeling van vraag stukken, welke op landmeetkundig gebied voorkomen, met inbegrip van aanverwante onderwerpen; 9. het in het openbaar of aan de betrokken autoriteiten doen blijken van de inzichten der Federatie; 10. het gebruik maken van alle verdere wettige middelen, die aan het doel bevorderlijk kunnen zijn. LEDEN. Art. 5. De Federatie bestaat uit: gewone leden, eereleden en correspondeerende leden. Art. 6. Gewone leden van de Federatie kunnen zijn de vereenigingen, die het doel, omschreven in art. 3, willen bevorderen. Tot eereleden kunnen worden benoemd personen, die zich ten opzichte van de landmeetkunde of ten aanzien van de Federatie of van de doeleinden, welke zij beoogt, in hooge mate verdienstelijk hebben gemaakt. Tot correspondeerende leden kunnen worden benoemd op den voorgrond tre dende personen, die in de gelegenheid zijn de belangen van de landmeetkunde of van de Federatie door mededeelingen of op andere wijze te bevorderen. Art. 7. Na de toetreding bij de oprichting der Federatie kunnen nieuwe ge wone leden tot toetreding worden uitgenoodigd door het Hoofdbestuur van de Federatie. Eereleden worden op voordracht van het Hoofdbestuur benoemd door het Jaarlijksch Congres met ten minste 2/:: der uitgebrachte geldige stemmen. Correspondeerende leden worden benoemd door het Hoofdbestuur. Art. 8. De Federatie is opgericht door de navolgende vereenigingen: Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde, Vereeniging van Hoofdambtenaren van het Kadaster, Vereeniging van Civiel-Landmeters, Nederlandsche Vereeniging voor Fotogrammetrie, Vereeniging van Landmeters van het Kadaster in Nederlandsch-Indië. Art. 9. Het lidmaatschap eindigt: 1. door schriftelijke opzegging vóór 1 December; 2. door royement, krachtens besluit van het Hoofdbestuur. GELDMIDDELEN. Art. 10. De gewone leden betalen een jaarlijksche contributie, welke telken jare door het Hoofdbestuur wordt vastgesteld.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1936 | | pagina 68