69 Door het Hoofdbestuur kan worden bepaald, dat de deelnemers aan het Jaar- lijksch Congres een congresbijdrage moeten betalen. Van de congresbijdrage zijn vrijgesteld de leden van het Hoofdbestuur, de eereleden, de correspondeerende leden en de redacteuren van het officieele orgaan. BESTUUR. Art. 11. De Federatie wordt geleid door: 1. een Dagelijksch Bestuur, gevormd door den Voorzitter, den Secretaris en den Penningmeester der Federatie. Dezen worden in functie gekozen door het Jaarlijksch Congres uit de leden van de aangesloten vereenigingen. Voor de eerste maal worden zij gekozen door de aanwezigen op de oprichtingsvergadering. Jaarlijks na het Jaarlijksch Congres treedt een der leden van het Dagelijksch Bestuur volgens rooster af, achtereenvolgens de Penningmeester, de Secretaris en de Voorzitter. Bij tusschentijdsche verkiezingen blijft de bestaande volgorde gehandhaafd. De aftredende is herkiesbaar, met dien verstande, dat niemand langer dan 6 achtereenvolgende jaren deel kan uitmaken van het Dagelijksch Bestuur. 2. een Hoofdbestuur, dat gevormd wordt door: a. de leden van het Dagelijksch Bestuur, b. de hoofdbestuursleden, die jaarlijks worden benoemd door de aangesloten vereenigingen, met dien verstande, dat elk dezer vereenigingen één hoofd bestuurslid benoemt, c. den Redacteur-Administrateur van het officieele orgaan. Art. 12. Het Dagelijksch Bestuur vertegenwoordigt de Federatie. VERGADERINGEN. Art. 13. Elk jaar wordt een Congres gehouden, waartoe de leden van de aangesloten vereenigingen, de eereleden en de correspondeerende leden ten minste een maand van te voren door middel van een beschrijvingsbrief worden opge roepen. Deze beschrijvingsbrief wordt ook opgenomen in het officieele orgaan. Andere algemeene vergaderingen of congressen worden door het Dagelijksch Bestuur belegd: 1. op eigen initiatief; 2. op verzoek van de meerderheid van het Hoofdbestuur; 3. op verzoek van ten minste twee der aangesloten vereenigingen. In de laatste twee gevallen is het Dagelijksch Bestuur verplicht, de vergade ring binnen twee maanden, nadat het verzoek is ontvangen, uit te schrijven. Alle congressen en algemeene vergaderingen zijn toegankelijk voor alle leden der aangesloten vereenigingen, behoudens het in het tweede lid van art. 10 be paalde. Het Dagelijksch Bestuur kan personen, die geen lid van een aange sloten vereeniging zijn, uitnoodigen de congressen of algemeene vergaderingen bij te wonen. Art. 14. Op het Jaarlijksch Congres en op alle andere algemeene vergaderin gen hebben de leden van de aangesloten vereenigingen een enkelvoudig persoon lijk stemrecht, evenals de eereleden en de correspondeerende leden. Door het Jaarlijksch Congres en op alle andere vergaderingen worden besluiten

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1936 | | pagina 69