70 HUISHOUDELIJK REGLEMENT. genomen en benoemingen gedaan bij meerderheid van geldige stemmen der stem gerechtigden, een en ander voor zoover in de Statuten of het Huishoudelijk Reglement niet anders is bepaald. ALGEMEENE BEPALINGEN. Art. 15. Het Federatiejaar loopt van 1 Januari tot en met 31 December. Art. 16. Het Hoofdbestuur kan met ten minste 2/a der uitgebrachte geldige stemmen tot wijziging der Statuten of tot ontbinding der Federatie besluiten. Voorstellen tot wijziging der Statuten of tot ontbinding der Federatie moeten ten minste twee maanden voor den datum van de hoofdbestuursvergadering ter kennis van de hoofdbestuursleden worden gebracht. In deze hoofdbestuursver gadering moeten ten minste der hoofdbestuursleden aanwezig zijn. Bij ontbinding bepaalt het Hoofdbestuur welke bestemming aan de bezittingen van de Federatie gegeven zal worden. Art. 17. De aangelegenheden, waarin deze Statuten niet voorzien, worden geregeld door een Huishoudelijk Reglement, dat geen bepalingen mag bevatten in strijd met deze Statuten. LEDEN. Art. 1. Voorstellen tot uitnoodiging om toe te treden als lid van de Neder- landsche Landmeetkundige Federatie aan een vereeniging, gaan uit van het Hoofdbestuur. Het Dagelijksch Bestuur brengt over zoodanig voorstel rapport uit aan het Hoofdbestuur. Bij meerderheid van stemmen wordt door het Hoofd bestuur besloten tot al of niet uitnoodiging. Art. 2. Indien een vereeniging een zoodanige uitnoodiging aanvaardt, vangt het lidmaatschap der Federatie onmiddellijk aan en gaat de contributie in op den lsten Januari, volgende op het bericht van aanvaarding. Art. 3. Een besluit tot royement moet met ten minste 2/,<s der geldige stem men genomen worden in een hoofdbestuursvergadering, waar ten minste der hoofdbestuursleden aanwezig zijn. Het besluit treedt onmiddellijk in werking. CONGRESSEN EN VERGADERINGEN. Art. 4. Het Hoofdbestuur bepaalt plaats en datum van het Jaariijksch Con gres, bedoeld in art. 4 der Statuten. Het doet hiervan mededeeling aan de aan gesloten vereenigingen ten minste drie maanden voor den datum van het Congres. Het Congres kan worden gesplitst in een algemeen gedeelte en in commissie vergaderingen. Art. 5. In het algemeene gedeelte worden behandeld: a. het jaarverslag van den toestand der Federatie en van hetgeen door haar in verband met art. 3 der Statuten is gedaan; b. de redactie van het officieele orgaan en de voorziening in die redactie; c. de verkiezing van leden van het Dagelijksch Bestuur; d. de conclusies van eventueele commissievergaderingen;

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1936 | | pagina 70