71 e. de benoeming van eereleden; onderwerpen van algemeen belang voor de Federatie. Art. 6. Het jaarverslag, de rekening van het afgeloopen jaar en de begroo ting voor het volgende jaar worden tijdig opgenomen in het officieele orgaan. Art. 7. Op het Jaarlijksch Congres worden de leden van het Dagelijksch Be stuur gekozen uit een groslijst, bestaande uit de candidaten, door de Besturen van de aangesloten vereenigingen opgegeven voor den aanvang van de verkiezing en uit de candidaten, opgegeven staande de vergadering door één of meer stem gerechtigden. Verkiezing van de redactie van het officieele orgaan heeft op dezelfde wijze plaats. De namen van de opgegeven candidaten worden zoo mogelijk in den beschrij vingsbrief opgenomen. Art. 8. Voorstellen ter behandeling op het Jaarlijksch Congres kunnen door het Hoofdbestuur of door een of meer aangesloten vereenigingen worden op gegeven. Voorstellen van een of meer aangesloten vereenigingen moeten, om op het eerstvolgend Jaarlijksch Congres te kunnen worden behandeld, met een toelich ting schriftelijk in tien exemplaren bij het Hoofdbestuur worden ingediend, ten minste twee maanden voor den datum van het congres. De voorstellen worden zoo spoedig mogelijk ter kennis van de leden (de aangesloten vereenigingen) gebracht. Art. 9. Indien het houden van een congres of algemeene vergadering wordt verlangd door de meerderheid van het Hoofdbestuur of door ten minste twee der aangesloten vereenigingen, is het Dagelijksch Bestuur verplicht, een congres of algemeene vergadering uit te schrijven binnen twee maanden, nadat het ver zoek is ontvangen. Tijd en plaats worden door het Dagelijksch Bestuur vast gesteld. Bij verzuim van het Dagelijksch Bestuur roepen de meerderheid van het Hoofdbestuur of de in dit artikel bedoelde vereenigingen deze vergadering zelf bijeen. Art. 10. De Voorzitter leidt de vergaderingen, handhaaft de orde bij de be sprekingen en benoemt, in overleg met het Hoofdbestuur commissies. Bij af wezigheid van den Voorzitter wijst het Hoofdbestuur zijn plaatsvervanger aan. Art. 11. Amendementen of moties moeten schriftelijk worden ingediend en komen niet in behandeling, indien ze niet worden ondersteund door ten minste vijf stemgerechtigden. Art. 12. Indien de Voorzitter het wenschelijk acht of een der stemgerechtigden het verzoekt, wordt over zaken hoofdelijk gestemd. Art. 13. Stemming over personen geschiedt schriftelijk. Indien bij eerste stem ming geen der candidaten de volstrekte meerderheid der uitgebrachte geldige stemmen behaalt, heeft een tweede stemming plaats. Heeft wederom geen der candidaten de volstrekte meerderheid der uitgebrachte geldige stemmen op zich vereenigd, dan heeft een herstemming plaats tusschen de beide candidaten op wie het grootste aantal geldige stemmen is uitgebracht. Indien door een gelijk aantal geldige stemmen onzeker is, wie voor de herstemming in aanmerking komen, wordt eerst door een tusschenstemming daarover beslist. Ten slotte zal

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1936 | | pagina 71