72 het lot beslissen, indien bij een herstemming of tusschenstemming de stemmen staken. Bij schriftelijke stemming zijn ongeldig stembriefjes, die oningevuld zijn gelaten, een persoon of onderwerp niet duidelijk aangeven, bijvoegingen be vatten, meer namen vermelden dan noodig is of onderteekend zijn. De stemmen, uitgebracht op personen, niet voorkomende op de groslijst, zijn eveneens ongeldig. Art. 14. Het verslag van elk congres of van elke vergadering wordt door den Secretaris samengesteld. BESTUUR. Art. 15. De nieuw gekozen leden van het Dagelijksch Bestuur treden direct na het Jaarlijksch Congres in functie. De door de vereenigingen benoemde leden van het Hoofdbestuur worden geinstalleerd in een hoofdbestuursvergadering te houden binnen twee maanden na het Jaarlijksch Congres. Binnen een maand na het Jaarlijksch Congres doet elke aangesloten vereeniging mededeeling aan den Secretaris van de benoeming van de persoon, die haar in het Hoofdbestuur zal vertegenwoordigen. Voor de in dit artikel bedoelde hoofd bestuursvergadering worden ook de aftredende leden van het Dagelijksch Be stuur en van het Hoofdbestuur uitgenoodigd, die dan echter aan stemmingen niet deelnemen. Art. 16. Tusschentijdsche vacatures in het Dagelijksch Bestuur worden voor- loopig, tot de verkiezing op het Jaarlijksch Congres, aangevuld door en uit het Hoofdbestuur. Bij tusschentijdsche vacature in het Hoofdbestuur van een lid, benoemd krachtens art. 11, sub 2b van de Statuten, geschiedt nieuwe benoeming van een hoofdbestuurslid door de vereeniging, welke door het uitgevallen lid werd vertegenwoordigd. Art. 17. Aan den Secretaris en aan den Redacteur-Administrateur van het officieele orgaan, kan door het Hoofdbestuur in bijzondere gevallen een toelage worden toegekend. GELDMIDDELEN. Art. 18. De contributie voor het lidmaatschap van de Federatie moet vóór 1 Maart van het betrokken federatiejaar worden betaald. Art. 19. Indien de gewone geldmiddelen tekort schieten, kan door het Hoofd bestuur worden besloten tot het heffen van een hoofdelijken omslag. VAN HET OFFICIEELE ORGAAN. Art. 20. Voor rekening van de Federatie wordt een eigen officieel orgaan uitgegeven, tenzij door het Hoofdbestuur een andere periodiek als officieel or gaan van de Federatie wordt gekozen. Het officieele orgaan wordt gratis toe gezonden aan de aangesloten vereenigingen, de eereleden en de correspondee- rende leden. Art. 21. De redactie van het officieele orgaan zal worden gevoerd door een of meer redacteuren, die telkens voor één jaar benoemd worden en herkiesbaar zijn. Een nieuw gekozen redacteur treedt in den regel in functie bij het ingaan van het nieuwe federatiejaar. Het Jaarlijksch Congres bepaalt, wie als Redacteur- Administrateur zal optreden.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1936 | | pagina 72