73 DE BEDOELING. Beter dan uit de Statuten en het Huishoudelijk Reglement, kan men uit een korte uiteenzetting de organisatie en de werkwijze van de nieuwe Federatie te weten komen. Eerst dan iets over de organisatie. Van de Federatie zijn de vereenigingen lid. Behoudens misschien dus in de toekomst eereleden en correspondeerende leden, zijn er geen individueele leden. Deze regeling beoogt te voorkomen, dat de thans bstaande vereenigingen zouden worden „leeggezogen" door de Federatie. Elk der deelnemende vereenigingen vaardigt een lid af naar het Hoofdbestuur. Dit H.B., waarin verder zitting hebben de drie leden van het Dagelijksch Bestuur en de redacteur-administrateur van het officieele orgaan, beslist over de huishoudelijke aangelegenheden in de Federatie. Voor dit soort zaken is het H.B. de hoogste instan tie. Deze oplossing heeft het belangrijke voordeel, dat van den be schikbaren tijd op de algemeene vergadering niets behoeft te wor den afgenomen voor de behandeling van allerhande kleinigheden en dus deze kostbare tijd kan worden besteed voor bespreking van belangrijker zaken. Voor die bestuurshandelingen, die samenhangen met of betrek king hebben op de onderwerpen, die de algemeene vergadering van de Federatie regardeeren, is het H.B. verantwoording verschuldigd regelrecht aan deze vergadering; op de andere kan elk persoon, als lid van een der deelnemende vereenigingen, in de vergadering van deze vereeniging, invloed uitoefenen door tusschenkomst van den vertegenwoordiger dezer vereeniging in het H.B. Normaal wordt eens per jaar een bijeenkomst van de leden der Federatie gehouden. Deze bijeenkomst is genoemd, met een mis- Art. 22. De Redacteur-Administrateur van het officieele orgaan beheert de bibliotheek van de Federatie en houdt een catalogus van de daarin aanwezige boekwerken en tijdschriften. Boeken en tijdschriften worden door den Redacteur-Administrateur aangeschaft na overleg met en goedkeuring door het Hoofdbestuur. Art. 23. Indien bij het ontbreken van een eigen officieel orgaan het Tijd schrift voor Kadaster en Landmeetkunde als officieel orgaan wordt gekozen, treedt de Redacteur-Administrateur van dit tijdschrift in de rechten, omschreven in de Statuten en het Huishoudelijk Reglement, van den Redacteur-Administra teur van het officieele orgaan.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1936 | | pagina 73