76 doel zal beantwoorden. Dit moet evenwel de tijd leeren. Het be langrijkste is de weerklank, dien de maatregelen zullen vinden bij de leden der aangesloten vereenigingen. Dat deze zoo moge zijn, dat er in elk geval belangstelling uit te hooren zal zijn. Wij willen deze toelichting niet besluiten zonder met enkele woor den hier vast te leggen, welk een groot aandeel de oud-voorzitter van de Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde, de heer O. J. Jonas, in de totstandkoming van de Federatie heeft gehad. Het is aan zijn stuwkracht te danken, dat de onderhandelingen, die alle onder zijn leiding hebben plaats gevonden, een zoo vlot verloop hebben gehad. Dat hij als secretaris van de Federatie zijn krachten aan het nieuwe instituut kan geven, is een zeer gelukkige om standigheid. Berichten. J. M. TIENSTRA. Kadaster in Nederland. Overleden te 's-Hertogenbosch op 2-2-36 in den ouderdom van 80 jaar de oud-landmeter G. A. Boon, laatstelijk landmeter te Zutphen. Overleden te Haarlem op 18-3- 36 in den ouderdom van 82 jaar, de oud-landmeter H. Baning, ridder in de Orde van Oranje-Nassau, laatstelijk land meter te Haarlem. Eervol ontslagen m.i.v. l-2-'36 de landmeter A. Kruidhof te Nij megen; m.i.v. 1-3-36 de hypotheekbewaarder H. W. Hannivoort te 's-Gravenhage; m.i.v. 1-4-36 de teekenaar mej. P. A. C. M. de Bruyn te Roermond. Rectificatie. M.i.v. 1-2-36 is niet de teekenaar W. Bisschop, doch de teekenaar W. Loge- mann verplaatst van Utrecht naar 's-Hertogenbosch. Verplaatst m.i.v. l-3-'36 de ingenieur-verificateur C. H. B. de Korver van Assen naar Arnhem en de landmeter C. C. Krom van Sneek naar Leeuwarden; m.i.v. l-8-'36 de landmeter W. A. Dogterom van Roermond naar Dordrecht. Aangesteld op arbeidsovereenkomst op de bureaux achter hun namen vermeld m.i.v. 1-3-36: de civiel-landmeters W. J. Hemmes en P. de With te Amster dam, G. W. van Bruggen te Sneek, Y. Feenstra te Winschoten, K. E. Renkema te Assen, G. G. M. van der Krogt en T. W. Harmsen te Zutphen, G. Huytker te Arnhem, W. F. van Beek, W. van Mameren en F. van den Hoonaard te Roermond, B. de Boer te Eindhoven, J. C. van Heykoop te Dor drecht, G. F. Witt te Utrecht, D. E. Doornbos en B. H. Rienks te Amersfoort; m.i.v. 1-4-36: G. Smit te Maastricht en A. Scheffer te 's-Hertogenbosch. Benoemd in de Commissie voor het in de maanden April en Mei 1936 te 's-Gravenhage te houden vergelijkend eerste examen voor teekenaar, bedoeld bij art. 132# van het Ambtenarenbesluit Belastingdienst, tot lid en voorzitter: Mr. H. Iwema, ad ministrateur bij het Departement van Financiën; tot lid en secretaris: F. A. K. H. Penris, inspecteur der reg. en dom. bij het Departement van Financiën; tot leden: W. F. Caron, inspecteur der dir. bel., enz., toegevoegd aan den inspecteur der

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1936 | | pagina 76