DIVERSEN. Nederlandsche Landmeetkundige Federatie. Mededeeling. Het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Landmeetkundige Federatie heeft be sloten, het eerste Jaarlijksch Congres te houden te Hilversum op 2 en 3 October 1936 in aansluiting aan de jaarvergadering van de Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde. Het ligt in het voornemen, in den namiddag van 2 Oct. het Congres officieel te openen en dienzelfden avond een officieelen maaltijd aan te richten. Des Zaterdags wordt het Congres voortgezet om 972 uur met het afwerken der verschillende agendapunten; daarna zal van 11 tot 12 uur en van 11/.2 tot 31/,, uur in de commissies vergaderd worden. Ten slotte volgt een plenaire zitting, waarin de conclusies aan het oordeel der vergadering zullen worden onderworpen en waarin een belangrijke wetenschappelijke lezing zal worden gehouden. De navolgende commissies zijn voor dit congres ingesteld: le Commissie Landmeetkundige techniek. Voorzitter; P. J. Hamelberg Maastricht, van Heijlerhofflaan 12. Rapporteur: R. Roelofs, Delft, Hof van Delftlaan 118. 2de Commissie Fotogrammetrie Voorzitter: Prof. Ir. W. Schermerhorn, Delft, Kanaal weg 5. Rapporteur: Ir. B. Scherpbier, Den Haag, van Voorschotenlaan 9. 3de Commissie Administratie en Juridische problemen. Voorzitter: Mr. J. H. Jonas, Zutphen, Deventerweg 122. Rapporteur: A. Tepper, Den Haag, Zwanenlaan 18. 4de Commissie Maatschappelijke Organisatie en werkkring. Voorzitter: W. Smit Jr., Bussum, Mecklenburglaan 80. Rapporteur: J. G. Huytker, Arnhem, Adama van Scheltemastraat 8. De leden van de aangesloten vereenigingen worden dringend opgewekt, rappor ten en geschriften betreffende onderwerpen, tot het gebied der commissies be- hoorende, tijdig in te zenden bij den Voorzitter der betrokken Commissie (voor commissie 2 bij den Rapporteur). De inzendingstermijn sluit 1 September. In het tijdschrift van 1 Aug. a.s. zal een zeer summiere opgave verschijnen van de vóór 5 Juli ingekomen stukken en omstreeks 15 September zal aan de deelnemers van het Congres een samenvatting der rapporten worden toegezonden. Het Hoofdbestuur heeft bepaald, dat tot dekking der algemeene kosten van de deelnemers een congresbijdrage zal worden geheven van f 1. De definitieve agenda zal verschijnen in het tijdschrift van 1 Augustus; het Hoofdbestuur heeft goedgevonden, in afwijking van art. 13 der Statuten al. 1, geen afzonderlijke agenda's te verzenden.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1936 | | pagina 81