83 Technische Hoogeschool. Eervol ontslag verleend aan de hoogleeraren Dr. M. de Haas en Ir. G. H. de Vries Broekman, met dankbetuiging voor de belangrijke in de betrekking van hoogleeraar bewezen diensten. Benoemd m. i. v. 1-4-36 tot hoofdassistent (afd. Geodesie) R. Roelofs, landmeter bij het Kadaster in Ned.-Indië. Prof. ir. W. Schermerhorn, vertoevende in Nieuw-Guinee, heeft van de Chineesche Regeering een uitnoodiging ontvangen te adviseeren over de fotogrammetrische vervaardiging van kaarten. De pers introduceerde prof. Schermerhorn als een vooraanstaand deskundige voor het kaarteeren van vlakke terreinen. Aanvankelijk dacht prof. Schermerhorn zich, na afloop van zijn verblijf in Nieuw-Guinee, naar aanleiding van deze eervolle invitatie naar Nanking te begeven. Wegens familieomstandigheden keert hij echter midden Juni naar Neder land terug. Leden van de bij de Nederlandsche Landmeetkundige Federatie aangesloten Vereenigingen kunnen uit de Bibliotheek van de Technische Hoogeschool boeken, enz. te leen bekomen door bemiddeling van den bibliothecaris van de Vereeniging voor K. en L. (zie blz. 2 van den omslag). Nederlandsche Heide Maatschappij. Eervol ontslag verleend als directeur wegens het bereiken van den 60-jarigen leeftijd: Ir. J. P. van Lonkhuyzen. In zijn plaats is benoemd de adjunct-directeur Th. van Maanen. Benoemd tot adjunct directeuren de inspecteurs G. J. Born en Houtsagers. Lezingen. Op 8-4-36 werden te Soesterberg voor de Nederlandsche Vereeni ging voor Fotogrammetrie de volgende voordrachten gehoudendoor M. Corsten over instrumenten voor navigatie bij vluchten voor fotogrammetrische opnamen; door Ir. B. Scherpbier over Toepassing van de Fotogrammetrie voor exploratie doeleinden door Dr. J. W. Wijn over de fotogrammetrische werkzaamheden van de Luchtvaartafdeeling te Soesterberg. Voor de Notarieele Debatingclub te Nijmegen hield C. J. Kluvers, hypotheekbewaarder aldaar, op 22-4-36 een lezing over het Kadaster en de Notarieele praktijk. Er bleek veel belangstelling te zijn voor dit onderwerp. In Augustus/September 1935 heeft de Deensche landmeter P. Nissen eenige landmeetkundige bureaux in Nederland bezocht ter bestudeering van het Neder landsche Kadaster. Dit bezoek had plaats onder auspiciën van de Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde. In het Tidsskrift for Opmaalings- og Matri- kulsvaesen heeft de heer Nissen een uitvoerig verslag van zijn reis en een be schrijving van het Nederlandsche Kadaster gepubliceerd. Een vertaling in het Nederlandsch van verslag en beschrijving wordt door de Administratie van dit tijdschrift op verzoek gaarne ter inzage verstrekt. Op 2-5-36 bereikte Prof. dr. J. J. A. Muller den tachtigjarigen leeftijd. De Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde heeft de eer, Prof. Muller onder haar buitengewone leden te tellen en in dit tijdschrift zijn enkele publicaties van zijn hand opgenomen, waarvoor wij verwijzen naar onzen Klapper. Aan mededeelingen in de N.R.C. ontleenen wij het volgende: In 1884 werd de heer Muller bevorderd tot kapitein bij den Topografische Dienst in Ned.-Indië. Aanvankelijk als assistent, later als chef, nam hij deel aan de triangulatie van Sumatra. Een merkwaardigheid was de door hem geconstateerde verschuiving der

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1936 | | pagina 83