92 superficie) behoort tot het gebouw gelij kg ronds, alleen wordt de mede-eigenaar op het aanwijzend tableau opgeschreven (Zie ook art. 148 R.M.) Op het voetspoor hiervan zou dus een huis, waarin twee of meer personen eigenaren van verdiepingen afzonderlijk zijn, in den legger moeten worden geboekt op den eigenaar van de gelijkvloersche verdieping met de anderen als mede-eigenaren. Aanbeveling zou het dunkt mij verdienen, waar toch slechts één perceel op het artikel zal worden geboekt, waaraan weinig zal worden veranderd, het geheele blad verder te verdeelen in zooveel vakken als noodig is en daarin de verdiepingen met haar accessoires te omschrijven als in de akte is gedaan. Aldus b.v.: In het hoofd: Eigenaar: Jan Grootenhaar en Con sorten. Vak A. Verdieping gelijkvloers met kelder No. 1, zolder No. 1, benevens Vs aandeel in de gemeenschappelijke groote muren, traphal, dak, tuin, binnenplaats, enz. Eigenaar: Jan Grootenhaar, koopman te A., akte 1034/52. Vak B. Ie verdieping met kelder No. 2, zolder No. 2, benevens i/5 aandeel in de gemeenschappelijke groote muren, enz. Eigenaar: Klaas Minderhout, leeraar te B., akte 1035/24. En zoo vervolgens. In elk vak zou de noodige ruimte voor op volgende eigenaren moeten worden gelaten, wat geen bezwaar be hoeft te zijn, omdat men van den aanvang af weet hoeveel afzon derlijke eigenaren men heeft te boeken. Geheel onderaan zou ik dan pas het perceel met al zijn gegevens van sectieletter en nummer, grootte, belastbare opbrengst, enz. willen boeken. In België zegt art. 95 par. 2 van het K. B. van 26 Juli 1877 (in houdende het Reglement voor de Bewaring van het Kadaster): ,,Een gebouw samengesteld uit twee of meer boven elkaar geplaat ste woningen, al of niet aan denzelfden eigenaar toebehoorende, hebbende met elkaar geen inwendige gemeenschap, vormt op het plan maar één enkel perceel, maar er wordt een bebouwde inkomst toegeschreven aan elk afzonderlijk gedeelte van het gebouw. Deze woningen worden in den kadastralen legger in de artike len der respectieve eigenaars aangeduid door hetzelfde nummer, geschreven in rooden inkt en vergezeld van zijn eigen benaming

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1936 | | pagina 90