95 Talloos zijn de moeilijkheden veroorzaakt door het nemen van in schrijvingen op verticaal begrensde perceelsgedeelten, waarvan later als de perceelen waren uitgemeten, moest worden uitgemaakt of bepaalde nieuwe nummers vrij waren van een inschrijving dan wel als bezwaard moesten worden aangemerkt. Zeer veel is hierover getwist en herhaalde malen zijn beslissingen van hoogerhand uitgelokt in bepaalde gevallen. Doch telkens komt er weer een casus-positie, welke tot nieuwe moeilijkheden aanleiding geeft. Men denke in dit verband slechts even aan de beruchte verwisse ling van windstreken, die noodig maakt een rectificatie van de koopacte en boeking op bezitter. Om nog te zwijgen van de ge vallen, dat b.v. een gedeelte van ong. 10 are wordt verbonden en na opmeting de landmeter slechts 5 are op naam van den debiteur stelt, zonder dat de crediteur zich bij voorbaat bij de opmeting heeft neergelegd. Naar mijn meening zal zoo iets zich bij den verdiepingseigendom niet voor kunnen doen. Ook al omdat er geen aanleiding zal zijn om het kadastrale nummer eenmaal vastgesteld, te veranderen. Immers het kan blijven bestaan tot het gebouw wordt gesloopt dan wel door brand of ander ongeval wordt vernietigd. En dus zal, vooral als men ook de Fransche gewoonte volgt, in de hypotheekakte en het borderel te verwijzen naar de koop akte en op te sommen wat de debiteur daarbij heeft gekocht (b.v. de 3e verdieping van het huis, 3 kelders Nos. 10, 11 en 12; 8 ka mers op de 6e verdieping Nos. 25 tot en met 32, benevens 10/56 van de gemeenschappelijke gedeelten, d.w.z. al zijn rechten in het huis, gelegen aan de X-straat te Y, bij het Kadaster bekend als Gem. Y, sectie A No. 2578 gedeeltelijk), weinig verwarring zijn te vreezen en eenvoudig kunnen worden uitgemaakt of een bepaald gedeelte van het gebouw vrij is van hypotheek, dan wel bezwaard met een of meer inschrijvingen. In het Reg 69a zou men, eenmaal de verdeeling bekend zijnde, deze achter het kadastrale nummer kunnen aanbrengen en de ver schillende inschrijvingen achter de betrokken gedeelten kunnen plaatsen, zooals in het volgende voorbeeld aangegeven. 2578 10.40 gelijkvloers en 9/56 gemeenschap. 356/4 371/5 leverdieping 10/56 2e 10/56 358/2

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1936 | | pagina 93