107 zendingstermijn voor rapporten, enz. betreffende de op blz. 28 ge noemde commissies sluit 1 Augustus. Aanmelding als deelnemer bij den Secretaris, den Heer O. J. Jonas te Arnhem, door storting of overschrijving van ƒ1.op zijn postrekening 113680. De congrespublicaties zullen in het begin van September ver schijnen. (Zie ook blz. 86.) Berichten. O. J. JONAS, Secretaris. Departement van Financiën. Onder opheffing van de afd. Hypotheken en Kadaster, is de administrateur Mr. H. Iwema toegevoegd aan den directeur- generaal der Belastingen met toekenning van den persoonlijken titel van inspec teur van de Hypotheken en het Kadaster. De werkzaamheden verbonden aan de behandeling van zaken betreffende de uitvoering van de wettelijke voorschriften met betrekking tot de hypotheken en het Kadaster zijn overgegaan naar de afd. Indirecte Belastingen en de behandeling van zaken welke behooren tot de werksfeer van de afdeelingen Centrale Directie en Directe Belastingen is overge gaan naar die afdeelingen. Kadaster in Nederland. Verplaatst de ontvanger der reg. en dom., tevens hypotheekbewaarder, R. Meursinge Reynders van Sneek naar Middelburg; m.i.v. 1-9-1937 de landmeter W. Jansma van Almelo naar Haarlem; m.i.v. 1-5-1937 de teekenaars Mej. C. C. de Jong van 's-Gravenhage naar Eindhoven, T. van der Meer van Eindhoven naar Groningen, A. Ringenaldus van Groningen naar 's-Gravenhage; m.i.v. 1-6-1937 de teekenaar J. D. de Ridder van Eindhoven naar Arnhem. Eervol ontslagen als teekenaar en benoemd tot tijd. adj.-inspecteur der dir. bel. te Hellevoetsluis m.i.v. 1-6-1937 G. W. Bijlsma te 's-Hertogenbosch. Benoemd in de commissie voor het in September en October 1937 te 's-Graven hage te houden tweede examen voor teekenaar, tot lid en voorzitter: Mr. H. Iwema, inspecteur van de hypotheken en het kadaster; tot leden: J. W. Hoving en C. Noltée, landmeters te Zutphen en 's-Hertogenbosch; tot lid en secretaris: F. Harkink, landmeter te Rotterdam. Kadaster in Ned.-Indië. Verplaatst de praktijk-landmeter P. A. Simon van Koetaradja naar Cheribon; de tijd. wd. praktijk-landmeter F. K. W. van Cat- tenburch van Cheribon naar Koetaradja (als hoofd). AVest-Indië. Met verlof aangekomen de gouvernementslandmeter in Suriname A. Currie, Galvanistraat 93, 's-Gravenhage. Grondbelasting. Verplaatst de controleur D. Kloeten, hoofd van de controle te Rotterdam, naar Amsterdam en aangewezen als hoofd van de controle aldaar; de controleur L. van der Mast, toegevoegd aan het hoofd van de controle te Amsterdam, naar Rotterdam en aangewezen als hoofd van de controle aldaar. Meetkundige Dienst van den Rijkswaterstaat. Benoemd tot teekenaar o.a. H. D. Fijn m.i.v. 15-2-1937; tot landmeetkundig ambtenaar 2e kl. o.a. K. W. Huizinga m.i.v. 1-2-1937. Op hun verzoek eervol ontslag verleend aan den land-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1937 | | pagina 107