108 meetk. ambt. 3e kl. o.a. Ir. J. W. Kuiper m.i.v. 1-5-1937; aan de landmeetk. ambt. 2e kl. o.a. H. E. W. Schut m.i.v. 15-5-1937 en R. Iwema m.i.v. 1-6-1937. Centrale Cultuurtechnische Adviescommissie. Op 22-3-1937 is met groote meerderheid van stemmen besloten tot ruilverkaveling van gronden in het Wa terschap De Gooische Zomerkade onder de Gemeenten Huizen en Blaricum. De grootte van het blok bedraagt ruim 331 ha en het aantal stemgerechtigden 229. Tegen stemden 68 personen, een oppervlakte vertegenwoordigende van 76,6 ha. Van Ged. Staten van Limburg werd een aanvraag om ruilverkaveling ontvangen van het Beeselsche Broek onder de Gemeente Beesel ter grootte van ca. 110 ha. Technische Hoogeschool. Het diploma van civiel-landmeter is uitgereikt aan H. M. Overbeeke en G. A. van Wely. Kon. Ned. Meteorologisch Instituut. Benoemd tot lid van het College van Curatoren Prof. Dr. Ir. F. A. Vening Meinesz. Monument. Het Algemeen Nederlandsch Comité Onze Marine zal, naar aan leiding van het feit, dat Prof. Dr. Ir. F. A. Vening Meinesz voor het doen van zwaartekrachtsmetingen meer dan 100.000 zeemijlen heeft afgelegd met Neder- landsche duikbooten en onlangs zijn 750ste zwaartekrachtsmeting heeft verricht, te Delft een monument oprichten in het plantsoen tegenover het gebouw voor Mijnbouwkunde, dat de samenwerking zal uitbeelden tusschen marine en weten schap. Er is een eere-comité gevormd, waarvan Prof. Dr. J. J. A. Muller, voor zitter van de Rijkscommissie voor graadmeting en waterpassing, voorzitter is en dat verder is samengesteld als volgt: vice-admiraal Th. L. Kruys, commandant van de marine te Willemsoord; vice-admiraal J. C. F. Hooykaas, hoofd van de afd. hydrografie; kapitein luitenant ter zee J. G. van den Berg; Prof. it. J. A. Grutterink, voorzitter van het Geol. Mijnb. Genootschap; Prof. dr. K. Oestreich; Prof. dr. W. E. van Ringen; Prof. dr. E. van Everdingen; Prof. dr. J. W. Klei- weg de Zwaan en Prof. L. A van Rooyen, oud-minister van oorlog. Men hoopt het monument in den loop van Juli te kunnen onthullen. De Hoofdcommissie voor de Normalisatie in Nederland deelt mede, dat ter critiek zijn afgekondigd de ontwerp-normaalbladen V 453—455 betref fende Inrichting van tuinteekeningen: algemeene voorschriften, aanduidingen op schetsontwerpen en werkplannen. Critiek op deze ontwerp-normaalbladen, die ter inzage verkrijgbaar zijn bij de administratie van dit tijdschrift, wordt vóór 1-9-1937 gaarne ingewacht bij het Centraal Normalisatie Bureau, Willem Wit- senplein 6, 's-Gravenhage. Alle reeds vastgestelde normaalbladen, die voor den landmeter van eenig belang kunnen zijn, bevinden zich in de bibliotheek van K. en L. Lezing. Op 5-4-1937 hield de heer C. Roggeveen, civiel-landmeter te Rijs wijk (Z.-H.) voor de afd. Arnhem van de Vereeniging voor K. en L. een cau serie over de kaarteeringsexpeditie naar Nieuw-Guinea, toegelicht met lichtbeel den en smalfilm. De spreker slaagde er volkomen in, zijn belangstellend gehoor (leden der afd. met dames en introducé s) een overzicht te geven van het werk en het leven van de expeditieleden. Aangeboden tegen zeer billijken prijs een zoo goed als nimmer gebruikt Carl Zeiss Waterpasinstrument in kistje met statief, gekost hebbende ongeveer 300.. door G. H. Mulder, architect, Abrikozenstraat 114, 's-Gravenhage. 21 Mei 1937. F- H-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1937 | | pagina 108