RECHT EN ADMINISTRATIE. 128 3. Dricmaandclijksch Bericht betreffende de Zuiderzeewerken 1936/3, 1937/1. De nieuwe Ruilverkavelingswet. Na het Voorloopig Verslag (V. V.) van de Bijzondere Com missie is thans de Memorie van Antwoord (M.v. A.) verschenen, vergezeld van een nieuw Ontwerp van Wet op de Ruilverkaveling, dat op een tweetal punten door den Minister ingrijpend is ge wijzigd. Werd in het V. V. een lans gebroken om Rvk in het algemeen belang op te doen leggen, hetzij bij W^et of K.B., aan dezen aan drang heeft de Minister niet geheel toegegeven, maar wel heeft hij het nemen van het besluit tot Rvk vereenvoudigd. Blijft nu in het algemeen, dan wel de meerderheid van de ka dastrale eigenaren, dan wel zij, die de meerderheid in kadastrale grootte van de perceelen bezitten, bevoegd het besluit te nemen (art. 34, dus niet meer als thans de dubbele meerderheid), in geval van poolplanimeter kunnen omlooploupe en afleesloupe aangebracht worden. 3 Juli 1937. F- H- Aan het verslag over 1936 van den Landmeetkundige Dienst ontleenen wij het volgende. In de eerste helft van het jaar zijn de nog ontbrekende insnijdingen verricht, benoodigd voor de bepaling van de punten in die gedeelten van de secties K en M, die in aanmerking kwamen voor uitgifte in erfpacht. Een 30-tal D.P.'s en 225 V.P.'s zijn berekend, waardoor het mogelijk was, de benoodigde kaartjes en kavelgrootten te verstrekken van de per 1 Nov. in pacht uitgegeven boerderijen. In totaal zijn 48 kaartjes op schaal 1 5000 ver vaardigd, betreffende 126 kavels met een totale grootte van 1896,3505 ha. In overleg met den Meetkundige Dienst van den Rijkswaterstaat te Delft zijn ge gevens verstrekt voor den aanleg van Rijksweg n .7, voor zoover gelegen in de Wieringermeer. Op deze wijze wordt dubbele meting voorkomen. Het geheele tracé van Wieringerwerf af tot het gemaal „Leemans is voor zien van vaste punten, die alle werden bepaald en berekend, in totaal 30 D.P. s en 150 V.P.'s; de detailmeting van dit terrein kwam ook gereed. Eenige in erf pacht uit te geven perceelen in Slootdorp, Middenmeer, Wieringerwerf en Bar- singerhorn zijn ingemeten en kadastraal toegepast. De kern Wieringerwerf is gepolygoneerd, berekend, ingemeten en gekaarteerd op de schaal 1 1000. W. N. Mr. J. H. Jonas, hypotheekbewaarder te Zutphen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1937 | | pagina 128