154 naar Leeuwarden, T. D. M. Pik van Haarlem naar Haarlem. Geslaagd voor deel I van het notarieel examen de landmeter H. E. Biekart te Amersfoort. Be noemd tot rechter-plaatsvervanger in de arrondissementsrechtbank te Alkmaar: mr. G. K. Vos, hypotheekbewaarder aldaar. Kadaster in Ned. Indië. Overleden op 30-3-1937 in den ouderdom van 47 jaar de oud-landmeter Th. E. Stam. Tijdelijk belast met de waarneming der be trekking van inspecteur 2e kl. de landmeters Th. A. van Benthem te Batavia en H. P. E. A. Krekelberg te Bandoeng. Ter beschikking gesteld van het hoofd der Opium- en Zoutregie de landmeter G. Pichel. Geplaatst op het kadastree- ringskantoor te Batavia de landmeter C. van der Wel. Herbenoemd de land meter W. A. van Rhee en ter beschikking gesteld van het hoofd der Opium- en Zoutregie. Geslaagd aan de Universiteit te Leiden voor het candidaatsexamen Ned.-Indisch Recht, de landmeter op nonactiviteit J. M. C. Witvliet. Grondbelasting. De adj .-controleur H. de Graaf, werkzaam aan de inspectie der D.B. te Nijmegen, is benoemd tot controleur en aangewezen als hoofd van de controle te Almelo. Meetkundige Dienst van den Rijkswaterstaat. Benoemd tot landmeetkun dig ambtenaar 2e kl. o.a., m.i.v. 1-4-1937, de civiel-landmeters H. M. Overbeeke en G. A. van Wely; tot landmeetk. ambt. 3e kl. o.a., m.i.v. 1-5-1937, Ir. A. J. van Weele; bij K.B. tot landmeetk. ambt. 2e kl. in vasten dienst, m.i.v. 1-6-1937, ter standplaats Delft, L. R. M. van den Brink, B. Disselhof, W. A. G. A. de Ridder, C. R. Scheffer, E. Schrikkema en L. P. Verlinde, allen daarvóór in dezelfde functie o.a. werkzaam. Topografische Dienst in Ned. Indië. Overgeplaatst naar de op te richten Fotogrammetrische Brigade te Weltevreden en eervol ontheven van het beheer der 1ste opnemingsbrigade te Tandjoengpinang, de kapitein L. F. Kloet. Over- geplaatst de kapitein A. Kint van de Triangulatiebrigade te Weltevreden naar de Fotogrammetrische Brigade aldaar en benoemd tot hoofd der brigade. Technische Hoogeschool. Het diploma van civiel-landmeter is uitgereikt aan M. te Nuyl en A. Wytema. Centrale Cultuurtechnische Dienst. Op 12-6-1937 werd te Capelle besloten tot ruilverkaveling van het blok De Kleine Oude Straat onder de gemeente Sprang-Capelle. De grootte van het blok bedraagt 310 ha en het aantal stem gerechtigden 180. Tegen stemden 45 personen, een oppervlakte vertegenwoordi gende van 124 ha. Op 19-6-1937 werd te Raamsdonk besloten tot verkave ling van den Buitendijkschen Hooipolder onder de gemeenten Waspik en Raams donk. De grootte van het blok bedraagt 343 ha en het aantal stemgerechtigden 161. Tegen stemden 33 personen, een oppervlakte vertegenwoordigende van 95 ha. Van Ged. Staten van Gelderland werd een nieuwe aanvraag ontvangen van de zgn Mheen onder de gemeente Elburg ter grootte van ca 74 ha en van Ged. Staten van Noord-Brabant een aanvraag om ruilverkaveling van het Li- thoyensche Broek onder de gemeente Lithoyen, ter grootte van ca 500 ha. Deze aanvraag betreft hetzelfde terrein, waarvoor de stemming in 1933 een negatief resultaat had. De Vereeniging van Teekenaars van het Kadaster en der Domeinen bestaat 40 jaar. Zij viert dit jubileum door aan haar algemeene vergadering op 27 en 28 Augustus 1937 te Zutphen, een feestelijk karakter te geven.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1937 | | pagina 154