213 Ik wil thans tot een slot komen; ik hoop, dat het mij gelukt is aan te toonen: 1°. dat in de ruim 75 jaar, dat de vernieuwing van het Kadaster aan de orde is gesteld, slechts ongeveer 8 is hermeten; 2°. dat van deze 8 bijna 2/3 gedeelte alweer is verouderd, zoodat slechts een kleine 3 van ons land een kadaster bezit, dat aan moderne eischen voldoet; 3°. dat de algeheele vernieuwing van het Kadaster, uit het oog punt van kartografie, van techniek en van verhoogde zekerheid van zakelijke rechten gewenscht blijft; 4°. dat deze algeheele hermeting voorshands een onbereikbaar ide aal is; 5°. dat het toenemend gebruik van de kadastrale kaart speciaal door de gemeenten voor uitbreidings- en streekplannen een ver nieuwing urgent maakt in de allereerste plaats juist voor die gebieden, die in de naaste toekomst zijn bestemd, voor be bouwing in aanmerking te komen; 6°. dat voor de uitvoering van deze urgente hermetingen het op stellen van een urgentieprogram de aangewezen weg lijkt; 7°. dat een spoedige uitvoering er van tevens vereischt aanvulling en uitbreiding van het personeel van den landmeetkundigen dienst van het Kadaster, opdat binnen het raam van het ge wone werk eventueele hermetingen met kracht kunnen worden voorbereid. Als de vergadering de opgesomde punten als juist kan aanvaar den, en de propaganda voor hermetingen ter hand wil nemen als een zaak van algemeen belang, dan ligt de weg voor een aktie van de Vereeniging duidelijk voor ons. De zaak van de hermetingen heeft zooveel facetten, dat zij ruimschoots stof levert voor bespre kingen in de afdeelingen en voor beschouwingen in Tijdschrift en H. O. Voorts moeten wij voor onze propaganda bij het Departement en eventueel bij gemeentebesturen en streekplancommissies gedocu menteerd voor den dag kunnen komen. Statistisch materiaal ont breekt over bijna de geheele linie; het is aan de afdeelingen, de cor respondenten en de leden individueel tot taak, dit materiaal voor ons te verzamelen. Reeds vroegen wij een aanvulling van de aanwezige statistiek:

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1937 | | pagina 213