214 gedetailleerde gegevens betreffende jaar van voltooiing en betref fende eventueele delimitatie. Dan verzameling van gegevens over de uitbreidingsplannen, waaraan de districtslandmeters met hun connecties bij de gemeentebesturen ons wellicht kunnen helpen. Tenslotte zouden we een buitengewoon goed inzicht kunnen krijgen in de waarde van ons Kadaster, als elke districtslandmeter eens een beoordeeling opstelde van de plans, die daarvoor in aan merking komen, om daarna in overleg met de collega's en het hoofd van het bureau voor elk kantoor een samenvatting te geven. Het is gewenscht, dat onze Vereeniging het onderzoek naar een en ander met kracht ter hand neemt, dat de zaak van de hermetin gen inderdaad worde een punt van aktie voor de Vereeniging in haar geheel. Het Bestuur neme daartoe het initiatief. Het roept Uw aller medewerking in; Uw belangstelling en Uw medewerking zijn in de eerste plaats noodig, zal onze Vereeniging de belangstelling kunnen wekken voor de kwestie van de hermetingen bij al degenen, die belang hebben bij een goed, een deugdelijk en een in alle op zichten bruikbaar Kadaster. De Landmeetkunde van gemeentelijk standpunt bezien. Voor de uitvoering van de taak, op de schouders van de Ge meentebesturen gelegd, is de Landmeetkunde een belangrijk hulp middel, zonder welk een goede en juiste uitvoering van die taak zelfs onmogelijk is. Al is de landmeetkunde voor de Gemeenten van zeer groot be lang, ook al neemt deze in de meeste Gemeenten in ons land nog niet de plaats in die noodzakelijk is, toch mag nooit uit het oog verloren worden, dat de landmeetkunde slechts te dienen heeft. Les remesurages cadastraux. (Conférence) Le conférencier donne un ré sumé historique des remesurages cadastraux aux Pays-Bas pendant les 75 années passées. A l'aide d'une statistique, publiée dans un périodique d'ordre intérieur de la Société, il conclut qu'on n a remesuré que 3 de la superficie du pays d'une manière moderne. II démontre la nécessité du renouvellement du cadastre néerlandais, spécialement en vue des plans d'extension et d'aménagement des communes, presents par la loi et demande que la Société fasse une propagande a eet égard. (Lezing gehouden door den heer Ir. Th. A. F. Funnekotter, adj.-directeur van Gemeentewerken te Eindhoven, op het tweede Jaarlijksch Congres van de Ned. Landmeetkundige Federatie.)

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1937 | | pagina 214