218 vaststelling, aanvulling, wijziging of intrekking van voorschriften van rooilijnen liggen gedurende tenminste 30 dagen voor de vast stelling ter Gemeente-Secretarie voor een ieder ter inzage. Gedu rende den termijn van 30 dagen kunnen belanghebbenden bij den Gemeenteraad bezwaren indienen. Van de nederlegging geeft het hoofd van het Gemeentebestuur in een of meer dagbladen van de Gemeente of, bij het ontbreken daarvan, van een naburige Ge meente, onverwijld kennis. Bovendien geeft het Hoofd van het Ge meentebestuur van de nederlegging schriftelijk kennis aan de eigena ren van de bij die voorschriften betrokken eigendommen, inge schreven in de kadastrale leggers aan de bij die inschrijving ge kozen woonplaats en aan de hypotheekhouders aan de bij de in schrijving van de hypotheek gekozen woonplaats. Indien de Gemeenteraad met de bezwaren van de belanghebben den, bij de vaststelling van rooilijnvoorschriften, geen of onvol doende rekening houdt, kunnen zij bij Ged. Staten aan wier goed keuring de voorschriften onderworpen zijn, hun bezwaren indienen. Houden ook Gedeputeerde Staten geen rekening met de ingediende bezwaren, dan is er nog beroep op de Kroon mogelijk. Tot driemaal toe krijgen de belanghebbenden gelegenheid van hun bezwaren te doen blijken. De Woningwet wil aan de eigenaren zoo groot mogelijke rechtszekerheid verschaffen. Voor het vaststellen van een uitbreidingsplan wordt een soort gelijke procedure gevolgd. Het ontwerp van het plan van uitbrei ding moet in uitvoerige kaarten uitgewerkt, tenminste gedurende vier weken voor een ieder ter inzage liggen. Belanghebbenden kun nen hun bezwaren bij den Gemeenteraad indienen. Heeft de Ge meenteraad het plan vastgesteld, dan ligt dit vastgestelde plan weer 14 dagen ter inzage. Dan kunnen belanghebbenden weer hun be zwaren indienen bij Ged. Staten. Tegen goedkeuring van het plan door Ged. Staten kunnen belanghebbenden beroep instellen bij de Kroon. Van de nederlegging van de uitbreidingsplannen wordt kennis gegeven in de dagbladen en bovendien op de gebruikelijke wijze aan de ingezetenen. Schriftelijke kennisgeving aan de eigenaren en hypotheekhouders vindt hier niet plaats. Al is de kennisgeving niet zoo uitvoerig als bij de rooilijnvoorschriften, toch is ook hier weer gestreefd naar een zoo groot mogelijke rechtszekerheid. Het bouwverbod, dat in artikel 35 geregeld wordt, geeft aan den

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1937 | | pagina 218