221 den geweigerd indien het plan, voor welks uitvoering zij wordt ge vraagd, afwijkt van een goedgekeurd uitbreidingsplan of indien ge bouwd zou worden in strijd met een bouwverbod of in afwijking van de rooilijn. Bouwt men toch in strijd met deze, dan kan men volgens artikel 58 worden gestraft met een hechtenis van twee maanden of een geldboete van ten hoogste 300.—. Artikel 70 geeft aan het Gemeentebestuur de bevoegdheid, des noods ten koste van de overtreders, tot het doen wegnemen of be letten van hetgeen in strijd met rooilijn, bouwverbod of uitbreidings plan is of wordt gebouwd. Wil een Gemeente deze strafbepaling hanteeren door het opma ken van een proces-verbaal, of het in strijd met de voorschriften gebouwde afbreken, dan moet onomstootelijk vaststaan waar rooi lijn, bouwverbod of lijnen van een uitbreidingsplan, die aan de weg zijde niet mogen worden overschreden, liggen. Deze lijnen moeten dus door een neutralen deskundige, die in het bezit van de voor schriften is, op het terrein juist uitgezet kunnen worden. In de Woningwet is dan ook voorzien, dat door de Kroon het inrichten van de kaarten nader geregeld kan worden. Deze regeling is geschied in het Woningbesluit. Volgens dit besluit moeten de kaarten, behoorende bij de ont werpen ter bepaling van een voorgevelrooilijn of achtergevelrooilijn, worden ingericht met inachtneming van het volgende: a. de kaarten worden vervaardigd op een schaal van tenminste 1 op 2500, tenzij het voorschrift strekt ter bepaling van een voorgevelrooilijn voor één of meer woningen en andere ge bouwen aan een of meer bestaande wegen of deelen van wegen, binnen een bebouwde kom gelegen, in welk geval de schaal ten minste 1 1250 bedraagt; b. op de kaarten worden de voorgevel- onderscheidenlijk achter gevelrooilijnen met duidelijke lijnen aangegeven, met zoodanige vermelding van maten, als voor de juiste kennis van de rooi lijnen noodig is; c. op de kaarten worden aangegeven de bestaande en eventueele toekomstige begrenzingen van de wegen of deelen van wegen en de bestaande woningen en andere gebouwen en de ka dastrale grenzen, sectie en nummers van de perceelen in de naaste omgeving tot een afstand van tenminste 35 m uit de rooilijn gemeten, zoomede schaal en noordpijl.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1937 | | pagina 221