222 De ontwerpen voor plannen van uitbreiding, ontwerpen tot her ziening daarvan, vastgestelde plannen van uitbreiding en vastge stelde plannen tot herziening, moeten vervat zijn in kaarten. Deze kaarten moeten ingericht zijn met inachtneming van de volgende voorschriften: a. de begrenzing van het gebied, waarop het ontwerp of het plan betrekking heeft, wordt met een duidelijke lijn op de kaarten aangegeven; b. het ontwerp voor een plan van uitbreiding in hoofdzaak en het plan zelf worden vervat in een kaart 1 25000, waaruit moet blijken de aansluiting van den in het ontwerp of het plan begrepen grond en de verkeerswegen op het buiten het plan gelegen gebied en de aldaar aanwezige verkeerswegen; c. het ontwerp van een plan van uitbreiding in onderdeelen en het plan zelf worden vervat in één of meer kaarten, op een schaal van tenminste 1 2500, waarop de kadastrale grenzen, sectie en nummers van de in het ontwerp of plan begrepen perceelen zijn aangegeven. Indien gedeelten van het ontwerp of van het plan, waarvoor de bestemming in onderdeelen wordt aangewezen, in afzonderlijke kaarten zijn vervat, moet uit een overzichtskaart op een schaal van tenminste 1 25000 blijken de aansluiting van deze gedeelten onderling en aan het overige in het ontwerp of het plan begrepen gebied en het gebied bui ten dat plan; d. op de kaarten worden schaal en noordpijl aangegeven, terwijl op een schaal van tenminste 1 200 een dwarsprofiel van elk der ontworpen hoofdverkeerswegen wordt bijgevoegd. Voor de inrichting van de kaarten voor de bouwverboden geeft het Woningbesluit geen nadere regelen. In de Woningwet zelf zijn wel eenige aanwijzingen gegeven, maar meer dan aanwijzingen zijn het niet. De aanwijzingen gaan in de richting, de kaarten te ver vaardigen overeenkomstig die voor de rooilijnen. Overzien we nu de voorschriften van Woningwet en Woning- besluit, dan constateeren we bij de Woningwet een angstvalligheid om de rechten van de grondeigenaren niet te schaden. Is het toe brengen van schade niet te voorkomen, dan moet de garantie er zijn, dat die schade op een of andere wijze wordt vergoed. Bovendien kan een overtreder van de Wet gestraft worden en kunnen maat regelen getroffen worden tegen den eigenaar door het afbreken van

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1937 | | pagina 222