240 Kadaster ter hand gesteld moeten worden en het Kadaster zal het centrum moeten zijn waar alle landmeetkundige gegevens over zichtelijk en behoorlijk worden geordend en in een archief worden bewaard. Het Kadaster zal moeten beoordeelen welke gegevens wel en welke niet in het archief kunnen worden opgenomen; aan nie mand mag en kan de bevoegdheid gegeven worden opneming van de gegevens in het kadastrale archief te eischen. Daarnaast zal het Kadaster aan hen, die buiten het Kadaster landmeetkundig werk verrichten, alle gegevens moeten verstrekken die gevraagd worden, afschriften zullen beschikbaar gesteld moeten worden. Afhankelijk van het doel, waarvoor deze gegevens gevraagd worden, zullen deze gratis of tegen betaling van rechten verkrijgbaar moeten zijn. Het spreekt van zelf dat het Kadaster eischen zal kunnen stellen opdat een juist gebruik van de verstrekte gegevens gewaarborgd zal zijn. Eerst wanneer aan deze voorwaarden is voldaan, zal de land meetkunde in ons land op het peil komen waarop deze behoort te staan, ook in de Gemeenten. Ik wil besluiten met den wensch uit te spreken dat allen, zoowel zij die buiten als zij die in het Kadaster landmeetkundig werk ver richten en in de eerste plaats de Gemeenten, van het Rijk zullen verlangen aanpassing van het Kadaster aan de wetten en de eischen van den tegenwoordigen tijd. La topométrie au point de vue des besoins de la commune. (Conférence) La commune a en premier lieu besoin de posséder toutes les données cadastrales comme les coordonnées des points fixes et les croquis. On peut satisfaire a ce besoin seulement quand le cadastre est remesuré. Alors seulement il est sensé de faire monter les travaux topométriques de la commune a un niveau plus haut et d'engager un géomètre ayant une éducation universitaire. Le cadastre est en retard. On ne peut plus tolérer que le cadastre reste en retard sur la législation cequi rend impossible l'exécution juste des lois. II faut que le cadastre devienne l'organe central qui dirige dans la topométrie aux Pays-Bas. Que tous les inté ressés, en premier lieu les communes, demandent a l'Etat l'adaptation du cadastre aux lois et aux exigences du présent.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1937 | | pagina 240