VERSCHILLENDE ONDER WERPEN. 241 Verslag van de Algemeene Vergadering van de Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde, gehouden te Eindhoven op 8 October 1937. Aanwezig volgens de presentielijst 94 leden: Arnold, Alferink, Allema, Van Ballegooyen, Van Beukering, Biekart, Burger, Daanje, Doekes, Dogterom, Van Dijk, R. Dijkstra, Van Eendenburg, Engbersen, Evers, Feteris, Fortuin, Frede- rikse, Funnekotter, Geerts, Glerum, Govers, Van der Graaf, Greve, Griep, Guichard, Haasbroek, Harkink, F. D. Hartman, A. A. H. Heezemans, J. J. A. Heezemans, Heines, Hennink, Van Hoecke, Hof, Hol, Hoogenboom, Hornix, Houben, Ilsen, H. Iwema, Jacobs, J. H. Jonas, O. J. Jonas, Jongedijk, W. Joosten, Kiers, Kikkert, Kluvers, Korver, De Korver, Krom, Krombeen, Kruidhof, H. van Leusen, Mandersloot, Nieuwenhuizen, Noltée, Mej. Nottelman, Oosterman, Oos- ting, Outmans, Pentinga, J. H. Pieters, Pollen, Poortman, E. Prinsen, Pijls, Ragut, Van Riessen, Rietsema, Roborgh, R. Roelofs, J. H. Sanders, Van der Schaaf, Schram, Schuurman, H. F. C. Smeulders, Smit, Staal, Stakman, Steen bergen, Stoorvogel, S winkels, Tichelaar, Tienstra, Timmerman, Verhage, Ver meulen, Warners, Wels, Van der Werff, Wolters, Wijpkema. a. Opening. De Voorzitter, de heer Hof, opent om 2 uur het openbaar gedeelte van de algemeene vergadering. Spreker heet alle aanwezigen welkom, in het bijzonder den heer Mr. H. Iwema, Inspecteur van de Hypotheken en het Kadaster, en den heer H. van Hoecke, vertegenwoordiger van de Belgische collega's. Ver heugend is de talrijke opkomst, ondanks het feit, dat de excentrische ligging van de vergaderplaats velen heeft genoopt tot een lange reis. Dat wij, aldus vervolgt de Voorzitter, hier in Eindhoven vergaderen, is over eenkomstig den wensch van de vorige algemeene vergadering. Spreker kan hieraan toevoegen, dat het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Landmeetkundige Federatie in het geheel geen bezwaar heeft gemaakt tegen het voorstel van den vertegenwoordiger van K. en L., het Congres ook te Eind hoven te houden. Gezien de groote opkomst en de medewerking van de afdeeling Roermond, waarvan spreker niet kan nalaten thans reeds melding te maken, meent hij te mogen voorspellen, dat wij geen spijt zullen hebben, hier in Philipsstad te zijn bijeengekomen. Het 53e jaar van de vereeniging werd wel in de eerste plaats gekenmerkt door het vraagstuk van den buitengewóón-landmeter van het Kadaster. Gememoreerd worden in verband hiermee de in Maart gehouden Vereenigingsraad en het in Mei aan den Minister verzonden adres. Het bestuur meent vernomen te hebben, dat het Departement aandacht aan ons adres heeft geschonken en dat, indien tot instelling van de functie van buitengewóón-landmeter mocht worden overgegaan,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1937 | | pagina 241