248 trekken gelijk zijn aan die van het vorige; de te behandelen stof zal worden verdeeld over 5 commissies, t.w, commissie 1Kadaster, 2: Methoden en Instrumenten, 3: Urbanisme en Ruilverkaveling, 4: Organisatie van het beroep en de opleiding, 4a: De jongere landmeters. Aan vereenigingen van aangesloten landen zal worden verzocht een voorzitter en een rapporteur aan te wijzen en wel in dezer voege, dat zullen worden aan gezocht voor commissie 1: Joegoslavië en Frankrijk, 2: Zwitserland en Nederland, 3: Engeland en Denemarken, 4; Polen en België, 4a: Engeland en België. De Italiaansche vereeniging levert voor elke commissie een secretaris. Van elke aangesloten vereeniging zal gaarne tijdig worden tegemoet gezien één rapport voor elke commissie, niet te uitvoerig (met het oog op de kosten van publicatie), liefst voorzien van een résumé, en bij voorkeur gesteld in twee of drie talen (Fransch, Duitsch, Engelsch). In de rapporten zullen de samen stellers vooral moeten doen uitkomen in hoeverre de landmeter in de praktijk bij het behandelde onderwerp betrokken is. Van Engelsche zijde zijn enkele voorstellen aanhangig gemaakt over statuten wijziging. Eén hiervan betrof het instellen van een nieuwe categorie van leden, naar aanleiding van het feit, dat een gouvernementeele landmeetkundige dienst (buiten Europa) had blijk gegeven te willen toetreden als lid van de Federatie. Het P. C. stelde zich op het standpunt, dat de bestaande organisatievorm moest worden gehandhaafd; de vertegenwoordigers van zulk een dienst kunnen dus voorloopig slechts worden toegelaten in vereenigingsverband en zonder recht op een afzonderlijke stem. De rekeningen over het afgeloopen boekjaar werden na onderzoek goedge keurd. De [inancieele toestand bleek, vergeleken bij het vorige boekjaar, verbeterd te zijn. Er was op 14 Juli 1937 een banksaldo van 83.—. Desniettemin werd met het oog op uitgaven, die in de naaste toekomst te doen zijn, het voorstel van het Centraal Comité goedgekeurd, om de jaarlijksche bijdragen van de aange sloten vereenigingen, die gefixeerd zijn in Zw. frs., te storten op de vóór de devaluatie geldende basis van 15 Zw. frs. per pond sterling. De commissie voor het meertalig vakwoordenboek heeft daags vóór de bij eenkomst van het P. C. vergaderd te Parijs in een der zalen van het Volken- bonds-Instituut voor Intellectueele Samenwerking. Er bleken eenige vorderingen te zijn gemaakt: op 1180 fiches waren in het afgeloopen jaar de termen in twee of drie talen ingevuld. In de plaats van den overleden medewerker H. Deles- sert, die de Duitsche vertalingen had behartigd, werd de heer Ruegger uit Zwitserland aangewezen; de commissie werd verder uitgebreid met een Italiaansch en een Nederlandsch lid. De andere (ook min of meer vaste) commissie van de Federatie, genaamd

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1937 | | pagina 248